Prawo, polityka

John Sullivan (Fot.: U.S. Embassy & Consulate) Amerykańska administracja uważa za kluczowe bezpieczeństwo Ukrainy i wspieranie władz tego kraju na drodze reform – oświadczył w środę zastępca sekretarza stanu USA John Sullivan, który spotkał się w Kopenhadze z ukraińskim premierem Wołodymyrem Hrojsmanem.

„Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa i sam Donald Trump uważają, że zapewnienie Ukrainie bezpieczeństwa i wsparcie reform, które realizuje (ukraiński) rząd, jest jedną z najważniejszych kwestii” – powiedział Sullivan.

Hrojsman i Sullivan rozmawiali o współpracy gospodarczej i energetycznej, w szczególności o przeciwdziałaniu budowie gazociągu Nord Stream 2, przez który Rosja zamierza transportować gaz do Niemiec z ominięciem Ukrainy. Władze w Kijowie obawiają się, że po uruchomieniu tej magistrali spadnie tranzyt gazu tłoczonego na Zachód przez ukraińskie sieci przesyłowe – relacjonuje agencja Interfax-Ukraina.

Premier Hrojsman spotkał się z Sullivanem przy okazji odbywającej się w Danii międzynarodowej konferencji dotyczącej reform na Ukrainie, z udziałem przedstawicieli ponad 40 państw; wśród nich oczekiwany jest szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz.

jjk/ akl/ ap/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2529 4.3389
EUR 4.5575 4.6495
CHF 4.4327 4.5223
GBP 5.3466 5.4546

Newsletter