Prawo, polityka

W środę, 23 maja minister Marek Gróbarczyk spotkał się z Olavem Myklebustem, ambasadorem Norwegii w Polsce, który złożył listy uwierzytelniające w kwietniu tego roku. Wizyta miała głównie charakter zapoznawczy, podczas której minister przedstawił zakres działania ministerstwa.

Marek Gróbarczyk podkreślił również, że Norwegia jest dla ministerstwa bardzo ważnym partnerem. Ambasador Myklebust zaznaczył natomiast, że jego kraj ma bardzo duże doświadczenie we współpracy z Polską na rynku rybnym. Norwegia poławia największe ilości łososia na świecie, przy czym jest głównym eksporterem łososia do Polski. Nasz kraj natomiast przoduje w przemyśle przetwórczym ryb. Sytuacja ta stwarza ogromny potencjał do wzajemnie korzystnej współpracy – poinformował Ambasador Myklebust.

Minister Gróbarczyk, zaproponował w tym kontekście podjęcie współpracy na polu badawczym, np. utworzenie wspólnego instytutu badawczego ds. rybołówstwa. Wyraził również nadzieję, na współpracę firm norweskich z polskimi przedsiębiorstwami w obszarze akwakultury.

Na zakończenie spotkania Minister Gróbarczyk wspomniał o zbliżających się Światowych Dniach Morza, międzynarodowym wydarzeniu organizowanym przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Międzynarodową Organizację Morską. Wydarzenie będzie miało miejsce w Szczecinie 13-15 czerwca bieżącego roku. Będzie ono doskonałą okazją dla promocji naszego kraju oraz rozwijającej się gospodarki morskiej.

rel (MGMiŻŚ)

+1 Światowe Dni Morza w Szczecinie ?
Światowe Dni Morza w Szczecinie ? 13-15 czerwca? Czy ktoś zna ich program? Podobno miasto Szczecin nie uczestniczy w ich organizacji.
24 maj 2018 : 14:25 R. | Zgłoś
0 imo zna program
[link usunięty]
[link usunięty]
Parallel event 2018
​The World Maritime Day parallel event will be hosted by the Government of the Republic of Poland in June 2018.
25 maj 2018 : 04:47 hihi | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter