Prawo, polityka

Łódź rybacką z Unieścia skontrolowali 13 listopada na Bałtyku funkcjonariusze Straży Granicznej. Z uwagi na rażące naruszenia zasad bezpieczeństwa morskiego, w asyście jednostki pływającej Straży Granicznej SG-046, łódź zawrócono do portu.

Łódź z czterema rybakami znajdowała się 3,5 mili morskiej na północ od Unieścia. Podczas legitymowania załogantów funkcjonariusze Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej ustalili, że jeden z rybaków jest poszukiwany na podstawie zarządzenia Prokuratury Rejonowej w Koszalinie w celu ustalenia miejsca pobytu. Strażnicy graniczni odebrali od mężczyzny pisemne oświadczenie o miejscu aktualnego miejsca zamieszkania i skontrolowali łódź.

Stwierdzili, że na pokładzie znajduje się osoba więcej niż dopuszcza karta bezpieczeństwa. Ponadto wystąpiły znaczące braki w wyposażeniu ratunkowym i przeciwpożarowym. Dodatkowo trzech rybaków nie posiadało dokumentów uprawniających ich do pracy na morzu.

Funkcjonariusze w asyście SG-046 zawrócili łódź do portu. Komendant dywizjonu wystąpi do dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego wobec osób winnych zaniedbań.

rel (MOSG)

+1 Polska
Nie ma to jak Polak ukarał Polaka, SG to "bohaterzy"
P.S. Dziękuję za taką demokrację
14 listopad 2017 : 19:11 Kowalak | Zgłoś
-3 ?
A co? SG miała ich wypuścić, bo są POLAKAMI? I pewnie łapać "murzynów"? Słyszałeś może o czymś takim jak przepisy? No, a jak może słyszałeś to czy wiesz kogo obowiązują? Nie wiesz... Hmmm. To Ci powiem. A mianowicie przepisy obowiązują wszystkich na danym akwenie w jednakowy sposób, którzy wypływają w morze. Zaskoczyłem Cię zapewne... No cóż... Rzeczywiście, taka demokracja jest baaaardzo brutalna.
W d... się poprzewracało wszystkim patriotom...
15 listopad 2017 : 08:26 Marti | Zgłoś
+1 No to racism
Wszystko można zrozumieć. Słyszałeś może o kontrolach zagranicznych jednostek?IMO:Tylko są chojrakami dla naszych.
Może byś się zagłębił dlaczego nie mieli ważnych uprawnień , może nie mają za co. Wiem , że oni ciężko pracują , żeby różne służby mogły normalnie funkcjonować . No ale dla nie których osób, panga to smaczna i bałtycka rybka .
15 listopad 2017 : 14:39 Kowalak | Zgłoś
0 Dokładnie...
Oczywiście, że słyszałem ( i nie tylko słyszałem) o kontrolach zagranicznych jednostek. To nie ma znaczenia czy kontrolujesz Polaka czy też nie. Jak nie masz uprawnień to nie pływasz. I nie mam zamiary wnikać dlaczego. Może w końcu zaczniemy przestrzegać przepisów i tyle? Proste. Jak Cię nie będzie stać na prawo jazdy to przy kontroli policji tez powiesz, że Cię szkalują, a właściwie to niech się odwalą, bo mnie nie było na kurs i papiery stać?
17 listopad 2017 : 10:39 Marti | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9089 3.9879
EUR 4.2408 4.3264
CHF 4.3848 4.4734
GBP 5.047 5.149

Newsletter