Prawo, polityka

Podpisanie przez prezydenta ustawy zwiększającej nakłady na obronność, to wydarzenie historyczne i przełom, zwłaszcza dla modernizacji technicznej armii - ocenił w poniedziałek dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w BBN gen. bryg. Jarosław Kraszewski.

W poniedziałek Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu Sił Zbrojnych RP oraz Prawa zamówień publicznych. Podpisana ustawa stopniowo zwiększa udział wydatków obronnych w PKB z co najmniej 2 do minimum 2,5 proc. PKB.

Według gen. Kraszewskiego, to "wydarzenie wręcz historyczne, przełom w procesie racjonalizacji i dynamizacji polskiej armii, przede wszystkim w kontekście modernizacji technicznej".

"Nowoczesna armia, jak zauważył prezydent, potrzebuje nowoczesnego sprzętu, ten niestety kosztuje. Żeby zbudować zdolności odstraszania potencjalnego agresora, musimy inwestować w nowe rodzaje uzbrojenia, lepsze od tych, które do tej pory posiadaliśmy" - powiedział gen.

Jak dodał, prezydent do priorytetowych zadań zalicza: obronę powietrzną, cyberbezpieczeństwo, siły morskie i przygotowania do wojny hybrydowej.

autor: Jakub Borowski

brw/ mrr/

0 Z czego radość?
Jako dzieciak cieszyłem się nowymi Kamazami na ulicach, jako dowodem rozwoju cywilizacyjnego socjalistycznej Polski. Wtedy nie zastanawiałem się, czemu mojego Ojca nie stać na prywatny samochód osobowy. Radość z 2,5% moim zdaniem jest bardzo socjalistyczna. Ktoś to dostanie może... w gabinecie z czerwonym dywanem i zielonym suknem na stole...
24 październik 2017 : 08:20 adi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: