Prawo, polityka

- Oczekujemy na uzupełnienie przedstawionej przez inwestora dokumentacji oceny oddziaływania na środowisko dla gazociągu Nord Stream 2 z uwzględnieniem przedłożonych przez stronę polską uwag i zastrzeżeń - informuje portal "RynekInfrastruktury.pl" Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Według MGMiŻŚ tzw. Raport Espoo posiada obecnie wiele luk, które należy uzupełnić.

Nieuwzględniona sprawa Polska

- Przygotowany przez konsorcjum Nord Stream 2 raport, według naszej oceny nie uwzględnia kwestii oddziaływania przedsięwzięcia na społeczno-gospodarcze możliwości rozwoju portu morskiego w Świnoujściu i Szczecinie - podaje MGMiŻŚ.

Według resortu - Raport Espoo zawiera analizę danych batymetrycznych miejsc w okolicach lądowych Niemiec, ale nie zawiera podobnych informacji o miejscach w pobliżu Polski.

Rozszerzenie badań na temat oddziaływanie Nord Stream 2 na Port Szczecin-Świnoujście jest szczególnie istotne z uwagi na planowaną inwestycję zakładającą dostosowanie części terminala w Świnoujściu do obsługi transportu intermodalnego. Oznaczałoby to, że do portu miałyby zawijać ogromne kontenerowce, a położenie na zbyt małej głębokości gazociągu mogłoby to uniemożliwić.

Więcej >>>

RynekInfrastruktury.pl