Prawo, polityka

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wziął udział w Ministerialnej Sesji Morskiej na Malcie. Podczas spotkania odbyło się podpisanie deklaracji ministerialnej, która dotyczy priorytetów w transporcie morskim UE do roku 2020: konkurencyjności, digitalizacji i dekarbonizacji. Tekst deklaracji jest zgodny z dotychczasowymi działaniami UE i Polski.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z Panagiotisem Kouroumplisem, ministrem ds. morskich Grecji. Tematem rozmowy były priorytety Polski i Grecji w zakresie polityki morskiej.

Od 1 stycznia do 30 czerwca 2017 r. prezydencję Rady Unii Europejskiej sprawuje Malta i w tym czasie odbywają się liczne spotkania wysokiego szczebla, podczas których dokonuje się uzgodnień w ramach przyszłych wspólnych działań państw członkowskich w Unii Europejskiej. Strategiczne priorytety Prezydencji Maltańskiej to "3 M": Maritime, Mediterranean, Migration (polityka morska, Morze Śródziemne, migracja).

Jednym z priorytetów prezydencji Malty jest "polityka morska" ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień takich jak: zintegrowana polityka morska UE, wzmocnienie inicjatywy niebieskiego wzrostu, usprawnienie międzynarodowego zarządzania ocenami oraz przyjęcie Strategii Zachodniego Basenu Morza Śródziemnego.

rel (MGMiŻŚ)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9089 3.9879
EUR 4.2408 4.3264
CHF 4.3848 4.4734
GBP 5.047 5.149

Newsletter