Prawo, polityka

W Gdyni oficjalnie zainaugurowano proces tworzenia centrum usług wspólnych DNV GL z siedzibą główną w Norwegii. Centrum organizowane w Gdyni ma docelowo zatrudniać ok. 200 osób.

Dotychczas w Polsce w DNV GL pracuje około 400 osób. DNV GL, to jeden z międzynarodowych liderów w zakresie przemysłu morskiego, paliwowego, energii odnawialnej oraz infrastruktury przesyłowej jeśli chodzi o m.in. klasyfikację i certyfikację, systemy zapewnienia jakości, konsulting techniczny i oprogramowanie, globalna firma oparta na wiedzy eksperckiej, zatrudniająca ok. 15 000 pracowników w 100 krajach.

W przygotowaniu i realizacji inwestycji DNV GL polegającej na tworzeniu centrum usług wspólnych DNV GL czynny udział bierze Agencja Rozwoju Pomorza koordynująca inicjatywę Invest in Pomerania.

W spotkaniu udział wzięli m.in. prezydent Miasta Gdynia Wojciech Szczurek oraz vice president, country chair DNV GL Poland Henrik Bach, którzy wspólnym uderzeniem w dzwon okrętowy zainicjowali realizację inwestycji, a także vice president, communication director DNV GL Wiggo Richardsen oraz Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Przedstawiciele DNV GL zapytani przez Portal Morski, nie byli w stanie udzielić na obecnym etapie informacji o wielkości planowanych zwolnień, głównie w Norwegii i Niemczech, związanych z ulokowaniem centrum usług wspólnych w Gdyni.

Według obecnej wiedzy, w pełni zorganizowane i realizujące wszelkie zaplanowane działania centrum usług wspólnych DNV GL w Gdyni ma zatrudniać ok. 200 osób (pierwszy etap rekrutacji rozpoczyna się już dzisiaj), ale ma mieć strukturę skalowalną, to znaczy łatwo rosnącą i dostosowującą się do zwiększającego się obłożenia zadaniami, będącego np. efektem dalszych akwizycji grupy DNV GL.

Inwestycja, której realizacja została dzisiaj oficjalnie zapoczątkowana, będzie globalnym centrum wsparcia procesów biznesowych w zakresie finansów, księgowości operacyjnej, zarządzania zasobami ludzkimi, zamówień, oraz zarządzania nieruchomościami. Do zbudowania centrum niezbędni będą kompetentni pracownicy na wszystkich poziomach począwszy od absolwentów, przez specjalistów, a skończywszy na wyższej kadrze menedżerskiej.

“Obecność DNV GL na rynku trójmiejskim datuje się od 1972 r., głównie w zakresie wspierania sektora morskiego. Od tamtej pory zostały również utworzone działy IT oraz tworzący oprogramowanie, które obecnie z powodzeniem obsługują naszą międzynarodową organizację. Do istniejącego już w Gdyni Globalnego Centrum Usług IT dołączymy teraz nowo budowane i pierwsze tego typu w naszej organizacji, centrum obsługujące finanse, operacyjną księgowość, procesy zarządzania zasobami ludzkimi, zamówienia oraz zarządzanie nieruchomościami.

Biorąc pod uwagę wysokiej jakości uczelnie wyższe w regionie wiem, że zatrudnimy w Gdyni kompetentnych pracowników. Do końca następnego roku planujemy zatrudnić 150-200 osób”. mówi Thormod Fjell, który kieruje Globalnym Centrum Usług Wspólnych DNV GL.

“Firma jest znakomitym pracodawcą, który dzięki obsłudze zaawansowanych procesów, wnosi wiele do gospodarki miasta. Jesteśmy przekonani, że nowe globalne centrum okaże się kolejnym sukcesem ” - komentuje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

"Przekształcanie naszych globalnych procesów na bardziej cyfrowe, elastyczne i efektywne jest ekscytujące z zawodowego punktu widzenia, ale także bardzo ważne dla samego DNV GL. Oczywiście, dla wszystkich zaangażowanych będzie się to wiązało z dynamicznym rozwojem wiedzy i umiejętności" - dodaje Thormod Fjell.

Nowym centrum w Gdyni będzie kierować Aleksandra Czerwińska, która po ośmiu latach pełnienia funkcji regionalnego manadżera ds. finansowych i administracyjnych DNV GL w Chinach wraca do Polski by objąć to stanowisko.

"Uczestniczenie w procesie tworzenia naszego nowego centrum w ramach międzynarodowej organizacji o bardzo rozpoznawalnej marce jest ekscytujące. DNV GL jest znakomitym miejscem do rozwoju kompetencji zawodowych. Podczas 16 lat pracy w firmie zbudowałam zarówno szeroką sieć międzynarodowych kontaktów, jak również zdobyłam bezcenne doświadczenie jak zarządzać międzynarodowym biznesem" - komentuje Aleksandra Czerwińska. "Szukamy zmotywowanych osób o wysokich kompetencjach w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi lub finansów, księgowości korporacyjnej i administracji z dobrą znajomością języków angielskiego oraz niemieckiego lub języków skandynawskich. Oczekujemy profesjonalnego podejście do pracy, zorientowania na klienta oraz umiejętności pracy w zespole. Oferujemy interesujące i ambitne zadania, a przede wszystkim rozwój umiejętności oraz szansę na karierę w firmie o silnej, opartej na wartościach kulturze" - tłumaczy Aleksandra Czerwińska.

"Należy docenić, że tak ważny dla regionu inwestor zdecydował się na podjęcie kolejnego kroku w swoim rozwoju bazując na potencjale naszych lokalnych kadr. Pomorscy pracownicy dowiedli, że ich kompetencje i umiejętności pozwoliły na rozbudowę działalności firmy DNV GL o obsługę kolejnych ważnych procesów" – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

PBS, rel (ARP)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter