Prawo, polityka

Siedzibą Ministerstwa Gospodarki Morskiej powinien być Słupsk - twierdzi prezydent tego miasta i włączą się do dyskusji o mieście-gospodarzu nowo utworzonego resortu.

 Robert Biedroń zapewnił, że będzie lobbował za stworzeniem siedziby ministerstwa właśnie w Słupsku. Jak argumentował, to miasto "ma idealne warunki oraz duże tradycje związane z administracją morską".

Wcześniej poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Sellin zapowiadał, że siedzibą resortu może być Gdańsk. Z kolei Szczecin proponowali: były poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Litwiński oraz kandydaci do Sejmu z list Kukiz 15'.

Ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zostanie europoseł wybrany z Zachodniopomorskiego - Marek Gróbarczyk. Kilka dni temu na antenie Radia Szczecin stwierdził, że jedyną możliwą siedzibą ministerstwa jest Warszawa. 

 

 

-3 Warto wspierać Szczecin
Polskość Szczecina może być zaakcentowana ulokowaniem tu jednego ze strategicznych ministerstw.
Doskonałe zaplecze (Akademia Morska, Wydział Techniki Morskiej ZUT, najwięksi polscy armatorzy, strategiczna inwestycja- terminal LNG).
Postawmy na Szczecin!
10 listopad 2015 : 16:20 szczeciniak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 ministerstwo
Ministerstwo musi być w stolicy. Proponowanie bałaganu jest nieodpowiedzialne. Idąc tym tropem Ministerstwo Rolnictwa powinno być w Wolinie bo to bardzo prężna rolnicza gmina, itd. Nie mnożyć absurdów.
10 listopad 2015 : 18:14 szpak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 ministerstwo
A po co nam to ministerstwo, gdzie jest nasza flota, produkcja z polskich szkół do zagranicznych armatorów. To ministerstwo tylko chyba bedzie po to żeby marynarzą sie dobrać do dupy bo za dużo zarabiają.
10 listopad 2015 : 18:20 olo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Paranoja
Dowództwo MW przeniesiono do Warszawy, a Ministerstwo Gospodarki Morskiej ma byc na Wybrzezu, kupcie sobie gumowe mlotki i walnijcie sie w glowy.
11 listopad 2015 : 09:00 kdb Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Nigdzie!
Takie ministerstwo w ogole nie jest potrzebne co pokazuja doswiadczenia ostatnich 25 lat. Cegielski i Namiotko tylko naszkodzili polskim zalogom i statkom.
W kraju robotniczo-chlopskim nadal brakuje manadzerow i investorow ktorzy potrafiliby zarabiac na shippingu. Przyklad Urzad Morski i promowanie bandery w ramach EU. Malta i Madera juz dawno zgarnely kase bo Kpt K. nie byl zainteresowany. Koszty ministerstwa bede wyzsze niz zyski - bo ich nie bedzie.
Pan Gróbarczyk najlepeij zrobi jak nie przyjmie tej nominacji.
11 listopad 2015 : 10:11 Ziutek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter