Porty, logistyka

Decyzją rady nadzorczej nowym prezesem Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. (ZMPG) został Piotr Gorzeński – poinformowała spółka.

"W dniu 9 kwietnia 2024 roku, decyzją rady nadzorczej Spółki, w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, na członka zarządu IX kadencji powołany został prezes zarządu – Pan Piotr Gorzeński, który objął stanowisko z dniem 10 kwietnia 2024 roku” – poinformował w środę na swojej stronie internetowej Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

W informacji przekazano, że 9 kwietnia br. rada nadzorcza zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. Finansów i Zarządzania Aktywami spółki Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. bez wyłonienia kandydata.

Natomiast wcześniej spółka informowała, że 18 marca br. rada nadzorcza, w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, na członka zarządu IX kadencji powołała wiceprezesa zarządu ds. Infrastruktury i Zarządzania Majątkiem – Mirosława Czapiewskiego, który objął stanowisko 19 marca 2024 roku.

Przypomnimy, że w lutym br. z funkcji prezesa portu w Gdyni odwołano Jacka Sadaja.

Jak podaje portal Urzędu Miejskiego w Gdyni, Piotr Gorzeński jest absolwentem Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz Uniwersytetu Gdańskiego (MBA). Od 2021 r. był dyrektorem ds. strategii i rozwoju w Polskich Liniach Oceanicznych. Wcześniej był także dyrektorem logistyki w spółce Remontowa Lighting Technologies z grupy Remontowa Holding i PGZ Stoczni Wojennej. Pracował również w PKN Orlen, Texaco Polska i Maersk Polska.

Piotr Gorzeński, na swoim profilu LinkedIN sam o sobie napisał tak: "Zarządzający/lider z dużym doświadczeniem na stanowiskach operacyjnych i kierowniczych w spółkach o zasięgu globalnym oraz giełdowych, a także w prywatnych firmach, zajmujących się logistyką, sprzedażą i zarządzaniem produkcją w Polsce i za granicą".

GL / PAP

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9089 3.9879
EUR 4.2408 4.3264
CHF 4.3848 4.4734
GBP 5.047 5.149

Newsletter