Porty, logistyka

Przez dwie noce - ze środy na czwartek i z czwartku na piątek - nastąpi zwężenie ul. Sucharskiego w kierunku mostu wantowego. Na drodze będą prowadzone odwierty geotechniczne.

"Zawężenie dotyczy lewego pasa jezdni na wysokości ul. Andruszkiewicza w kierunku mostu wantowego" - przekazała przedstawicielka Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska Aneta Niezgoda.

Wyjaśniła, że utrudnienia potrwają ze środy na czwartek i z czwartku na piątek od godz. 20 do godz. 5 nad ranem.

"Zmiana wynika z konieczności przeprowadzenia odwiertów geotechnicznych w pasie rozdziału jezdni ul. Sucharskiego w miejscu projektowanego wiaduktu, w ramach rozbudowy układu drogowego w obszarze Portu Północnego w Gdańsku" - tłumaczyła Niezgoda.

W ramach inwestycji planowana jest rozbudowa istniejącego i budowa nowego układu drogowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (w tym z odwodnieniem) na terenie będącym zapleczem logistycznym i inwestycyjnym Portu Północnego w Gdańsku. Głównym celem zadania jest zwiększenie dostępności terenów inwestycyjnych w rejonie Portu Północnego poprzez udrożnienie ruchu kołowego w aspekcie intensywnego rozwoju bazy logistycznej i przemysłowej.

Budowa układu drogowego w obszarze Portu Północnego w Gdańsku obejmuje budowę jezdni w zakresie ulicy Andruszkiewicza, budowę ronda u zbiegu ul. Andruszkiewicza i planowanej w przyszłości ul. Nowej Portowej. Ponadto w ramach inwestycji planowana jest budowa wiaduktu na włączeniu ul. Andruszkiewicza z Trasy Sucharskiego w kierunku Warszawy.

Koniec robót przewidziano w II kwartale 2027 r. Inwestycja jest realizowana dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu. Jej koszt wyniesie ok. 70 mln złotych.

Trasa Sucharskiego w Gdańsku łączy terminal kontenerowy Baltic Hub oraz Port Północny z Południową Obwodnicą Gdańska. Umożliwia dojazd do portu z pominięciem Śródmieścia Gdańska.

Piotr Mirowicz 

Mapa: Wikimapia 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8734 3.9516
EUR 4.2084 4.2934
CHF 4.2625 4.3487
GBP 4.921 5.0204

Newsletter