Porty, logistyka

Wyłoniono wykonawcę, który zaprojektuje i wybuduje układ drogowy do Portu Północnego w Gdańsku. Najkorzystniejszą ofertę (około 70 mln zł) przedstawiło konsorcjum, którego liderem jest spółka Polimex Infrastruktura.

Jak poinformowała w przesłanym PAP komunikacie Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, w przetargu na realizację zadania w formule "zaprojektuj i wybuduj" zgłosiło się siedem firm.

"Na realizację zadania zabezpieczono ponad 102 mln zł. Spośród zgłoszonych ofert najkorzystniejszą zgłosiło konsorcjum firm, którego liderem jest spółka Polimex Infrastruktura, która zaoferowała za wykonanie zadania niecałe 70 mln zł" - przekazała Niezgoda.

W ramach inwestycji planowana jest rozbudowa istniejącego i budowa nowego układu drogowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą - w tym z odwodnieniem - na terenie będącym zapleczem logistycznym i inwestycyjnym Portu Północnego w Gdańsku.

"Głównym celem zadania jest zwiększenie dostępności terenów inwestycyjnych w rejonie Portu Północnego poprzez udrożnienie ruchu kołowego w aspekcie intensywnego rozwoju bazy logistycznej i przemysłowej" - wyjaśniła w przesłanej informacji Aneta Niezgoda.

Dodała, że budowa układu drogowego w obszarze Portu Północnego w Gdańsku obejmuje budowę jezdni w zakresie ul. Andruszkiewicza, budowę ronda u zbiegu ul. Andruszkiewicza i planowanej w przyszłości ul. Nowej Portowej.

"Przetarg dotyczył także zaprojektowania części zakresu sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Andruszkiewicza, a także łącznicy ul. Andruszkiewicza z Trasą Sucharskiego w formie wiaduktu wraz z budową drogi łączącej Trasę Sucharskiego z ul. Sucharskiego - tzw. +węzła dzielnicowego+" - tłumaczy Aneta Niezgoda.

W informacji podano, że prace projektowe mają potrwać ok. dwóch lat od momentu podpisania umowy. "Łącznie koniec realizacji prac przewidziany jest na okres ok. 3,5 roku od daty podpisania umowy. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu" - podała przedstawicielka Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Dariusz Sokolnik 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8734 3.9516
EUR 4.2084 4.2934
CHF 4.2625 4.3487
GBP 4.921 5.0204

Newsletter