Porty, logistyka

Port of Thessaloniki (ThPA) i Suez Canal Economic Zone (SCZone) podpisały umowę o współpracy celem rozwoju handlu międzynarodowego i zwiększenia aktywności na szlaku morskim między Europą a Azją.

Głównym celem współpracy jest wymiana wiedzy i doświadczeń zawodowych pomiędzy Port Said w Egipcie i Portem w Salonikach oraz rozwój wspólnych inicjatyw skupiających się na działaniach handlowych m.in. utworzeniu linii dla towarów łatwo psujących się i ładunków masowych oraz rozwój branży wycieczkowej.

Prezes SCZone, inż. Yehia Zaki, podkreślił: "Współpraca ta jest motywowana obopólną chęcią rozwoju przepływów towarów, jak również interfejsów logistycznych i portowych. Z czterema strefami przemysłowymi i sześcioma portami, SCZone znajduje się na skrzyżowaniu dróg między Afryką, Europą i Azją, i zajmuje 461 km2 wzdłuż brzegów nowo poszerzonego Kanału Sueskiego, strategicznie położonego na głównym szlaku handlowym między Europą i Azją, odgrywając kluczową rolę w światowym handlu

Na początku miesiąca Suez Canal Authority (SCA) poinformował, że w 2021 r. osiągnął najwyższy w swojej historii roczny przychód w wysokości 6,3 mld dolarów. W tym samym roku SCA obchodził 152. rocznicę otwarcia Kanału Sueskiego - od momentu jego inauguracji przez drogę wodną przepłynęło ponad 1,4 miliona statków.

AL, z mediów

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3589 4.4469
EUR 4.6016 4.6946
CHF 4.4852 4.5758
GBP 5.4425 5.5525

Newsletter