Porty, logistyka

Grupa Azoty Police i Polska Żegluga Morska, działająca w imieniu i na rzecz Polsteam Shipping Company Ltd, podpisały dziś pięcioletnią umowę na przewóz surowców fosforonośnych z Maroka i Algierii do portu morskiego w Policach. Umowa pokrywa około 80% całkowitego zapotrzebowania na przewóz z tych krajów surowców fosforonośnych, wykorzystywanych przez Grupę Azoty Police do produkcji nawozów wieloskładnikowych.

Kontynuujemy wieloletnią współpracę z PŻM, podmiotem gwarantującym naszej Spółce przede wszystkim elastyczność i terminowość usług. Priorytetem jest dla nas utrzymanie ciągłości produkcji nawozów wieloskładnikowych, a dostawy realizowane przez Polską Żeglugę Morską pomagają nam osiągać ten cel, nawet w dobie pandemii i zawirowań na rynku transportowym. Na mocy podpisanej dziś umowy Polska Żegluga Morska zapewnia dyspozycyjność i dostępność szerokiej floty morskiej, przystosowanej do polickiego portu – podkreślił Mariusz Grab, prezes Zarządu Grupy Azoty Police.

Zgodnie z podpisaną umową, całkowita wartość zafrachtowań, czyli koszów transportu drogą morską, została oszacowana na kwotę około 67 mln USD na okres pięciu lat. Wartość ta zakłada średnioroczną realizację dostaw na zbliżonym poziomie wolumenów, przewiezionych przez Armatorów jak w ubiegłym roku przy uśrednionej stawce z zafrachtowań z 2021 roku.

Kolejny kontrakt zawarty pomiędzy Grupą PŻM a Grupą Azoty Police to gwarancja zatrudnienia dla statków w ważnych dla naszej grupy relacjach przewozowych. Umowa korzystna jest dla obu stron, nie tylko ze względów komercyjnych, ale również dlatego, iż stanowi przykład udanej i wieloletniej współpracy. Przy dużej ilości zarządzanych przez PŻM statków, w pełni spełniających wymogi konwencyjne, gwarantujemy, iż realizacja kontraktu będzie przebiegać planowo i bez zakłóceń. Mam ogromną nadzieję, że współpraca Grupy PŻM i Grupy Azoty Police przez te kolejne lata będzie układać się tak dobrze, jak dotychczas. Ten podpisywany dziś kontrakt jest tego najlepszym dowodem – dodał Andrzej Wróblewski, dyrektor naczelny PŻM.

Polska Żegluga Morska na mocy obowiązującej dotychczas umowy, traktowała priorytetowo Grupę Azoty Police rezerwując dla niej moce przewozowe w każdej sytuacji rynkowej. Tym samym obserwowane podczas pandemii problemy z transportem morskim nie dotyczyły polickiej Spółki.

rel (Grupa Azoty "Police" SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3327 4.4203
EUR 4.5767 4.6691
CHF 4.4466 4.5364
GBP 5.4117 5.5211

Newsletter