Porty, logistyka

Stena Line i Associated British Ports (ABP) zawarły porozumienie ws. wspólnego rozwoju nowego terminalu w porcie Immingham w regionie Humber.

Umowa o wartości 100 milionów funtów pozwoli szwedzkiemu przedsiębiorstwu promowemu na korzystanie z nowego terminalu przez następne 50 lat. To duże, długoterminowe zobowiązanie i impuls dla regionu, w którym ładunki na trasach do i z UE przeżywają boom od czasu Brexitu.

Stena Line jest jednym z największych operatorów promowych na świecie, obsługującym 18 tras i 37 statków, kursujących między 13 krajami w Europie Północnej. Obecnie obsługuje cztery codzienne połączenia towarowe z Humber do Holandii. Te ważne usługi cieszą się obecnie większym popytem niż kiedykolwiek wcześniej i oczekuje się dalszego wzrostu.

Na początku roku Stena Line przeniosła swój serwis frachtowy z Rotterdamu do portu Immingham, największego portu w Wielkiej Brytanii pod względem tonażu, obsługiwanego przez ABP.

We wnioskach przedstawiono przeniesienie obecnych operacji frachtowych Stena Line w Immingham na nowe miejsce, przylegające do portu zewnętrznego Immingham, gdzie ABP stworzy nowy terminal. Pozowli to przedsiębiorstwu na dalsze rozszerzenie usług poprzez zapewnienie klientom zwiększonej zdolności przewozowej. 

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ogłosić, że teraz podejmiemy kolejne kroki w strategicznej wizji dla naszych tras między Wielką Brytanią a Europą kontynentalną. Poziom naszych przewozów jest rekordowy i nadal rośnie, dlatego chcemy wykorzystać ten sukces i zapewnić dodatkowe usługi dla naszych klientów, poprzez budowę zupełnie nowego terminalu i nabrzeży w porcie Immingham - powiedział Niclas Martensson, dyrektor generalny w Stena Line.

rel (Associated British Ports)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3589 4.4469
EUR 4.6016 4.6946
CHF 4.4852 4.5758
GBP 5.4425 5.5525

Newsletter