Porty, logistyka

W przetargu na dzierżawę tzw. Deepwater, czyli terenu o powierzchni 27 hektarów w głębokowodnej części Portu Gdańsk SA ofertę złożyły dwie firmy – poinformował na Twitterze Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA. Są to CM Partner A/S z siedzibą w Kopenhadze i DCT Gdańsk. Teraz komisja weryfikuje dokumenty.

Przypomnijmy, że pod koniec października ubiegłego roku Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA ogłosił przetarg na oddanie w najem długoterminowy zabudowanej nieruchomości gruntowej o łącznej powierzchni ponad 27 ha.

Teren znajduje się bezpośrednio przy Pirsie Rudowym w Porcie Północnym. Może być wykorzystany pod budowę terminalu, który generowałby znaczne ilości przeładunków. Jakich? O tym zdecyduje rynek.

Nieruchomość ma ogromny potencjał. Jej unikatowa na skalę europejską lokalizacja, przy głębokowodnej części Portu Gdańsk, w połączeniu z inwestycjami, zarówno od strony lądu jak i wody, realizowanymi przez ZMPG S.A., PKP PLK i Urząd Morski w Gdyni, to gwarancja sukcesu dla lokującego się tam biznesu.

Teren objęty jest aktualnym pozwoleniem na budowę, które obejmuje tory kolejowe, parking, drogi i infrastrukturę hydrotechniczną do cumowania statków. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę produkcyjno-usługową.

AL, rel (Port Gdańsk SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter