Porty, logistyka

Druga połowa sierpnia to dobry czas do pierwszych podsumowań sezonu letniego w Porcie Kołobrzeg, który w tym roku obfitował w wiele atrakcji.

Rejsy pasażerskie to jedna z największych atrakcji Portu Kołobrzeg, a w lipcu tego roku odnotowano znaczny wzrost liczby turystów korzystających z ich oferty. To nie tylko wzrost o niemal 30 tysięcy w stosunku do lipca 2020 roku, ale również o 2 tysiące w stosunku do 2019 roku, czyli okresu sprzed pandemii. Port Pasażerski tętni życiem nie tylko za sprawą statków wycieczkowych, w tym roku to również zasługa nowej atrakcji jaką jest koło widokowe, a także targ z lokalnymi wyrobami oraz pamiątkami, które chętnie odwiedzają turyści i mieszkańcy Kołobrzegu.

W Marinie Solnej można natomiast zauważyć wzrost liczby gości odwiedzających Kołobrzeg jachtami. W okresie od początku czerwca do końca lipca port odwiedziło 619 gości, to o niemal 200 osób więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i ilość porównywalna do okresu sprzed pandemii. Ponadto w tym roku, w Marinie Solnej znajduje się rekordowa liczba atrakcji, to między innymi tawerna w Reducie Morast, Kołobrzeski Tramwaj Wodny kursujący po wodach portowych i rzece Parsęcie, Portowa Strefa Chill z atrakcyjną ofertą kulturalną, a także Miasteczko Rodzinne i Wesołe Miasteczko dla zapewnienia rozrywki młodszym gościom.

Niezmiennie od lat dużym zainteresowaniem cieszy się Targ Rybny w Porcie Rybackim, gdzie znajdują się sklepy ze świeżymi rybami od lokalnych rybaków oraz najróżniejsze przetwory rybne od lokalnych firm. Ponadto w Porcie Rybackim można z bliska zobaczyć trud pracy ludzi morza i zapoznać się z budową i wyposażeniem kutrów.

rel (Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter