Porty, logistyka

27 lutego 2021, dedykowany pociąg Maerska wyjechał ze stacji Xi´an w Hefei w drodze do terminalu intermodalnego w Małaszewiczach przy granicy polsko-białoruskiej, przewożąc na pokładzie części potrzebne do produkcji sprzętu gospodarstwa domowego dla firmy Amica, największego polskiego producenta AGD.

Zachęceni szybszym czasem tranzytu, zwróciliśmy się do firmy Maersk z naszym projektem, wiedząc, że zrozumieją oni nasze potrzeby i będą potrafili pomóc nam szybko i skutecznie - powiedział Dawid Kujaczyński, Purchasing & Operations Manager z firmy Amica. - Ten dedykowany pociąg zapewnia nam rozwiązanie szybkie, skuteczne, oparte na stałym rozkładzie, przejrzyste i w mniejszym stopniu wpływające na środowisko, w porównaniu z rozwiązaniami alternatywnymi - dodał Kujaczyński.

Pociąg z 45 kontenerami typu "high cube” na pokładzie przyjechał do Małaszewicz w Polsce 8 marca, 10 dni po wyjeździe z Hefei w Chinach.

Kolej zwiększa elastyczność łańcucha dostaw dla naszych klientów, oferując konkurencyjny cenowo, terminowy i mający szerokie zastosowanie środek transportu. Pierwszy dedykowany pociąg dla firmy Amica zapewnia nie tylko atrakcyjne czasy tranzytu, ale również daje klientom lepszy nadzór nad towarem dzięki śledzeniu opartemu o GPS - komentuje Justyna Barycza, Customer Experience Manager i przedstawicielka krajowa A.P. Moller - Maersk w Polsce.

Wolumeny na produktach kolejowych oferowanych przez A.P. Moller – Maersk z Chin wzrosły znacząco między rokiem 2020 a 2021, ze względu na dużo niższy koszt w porównaniu z transportem lotniczym, a produkty te stały się godnym zaufania rozwiązaniem w czasach pandemii COVID-19.

rel (Maersk)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter