Porty, logistyka

Miasta Antwerpia i Brugia doszły do porozumienia w sprawie połączenia swoich portów. Po zakończeniu fuzji, która ma potrwać rok, porty będą działać pod nazwą Port of Antwerp-Bruges.

Dzięki fuzji, jak twierdzą zarządy portów, Port of Antwerp-Bruges stanie się kluczowym portem kontenerowym, w zakresie przeładunków drobnicowych oraz największym portem przeładunkowym dla pojazdów w Europie.

Jesteśmy dumni z tego historycznego porozumienia. Łącząc siły, jesteśmy na drodze do stania się globalnym portem Europy, jednocześnie wzmacniając naszą pozycję jako najważniejszego portu kontenerowego pod względem tonażu, solidnego portu ro-ro i jednego z największych portów drobnicowych w Europie. Dzięki temu staniemy się jeszcze bardziej atrakcyjni dla naszych obecnych klientów, nowych inwestorów i wszystkich innych potencjalnych zainteresowanych stron, a także bezsprzecznie staniemy się główną siłą napędową gospodarki Flandrii. Nasza ambicja zbliżenia obu portów dotyczy jednak czegoś więcej niż tylko tonażu i TEU. Pozwoli nam to jeszcze mocniej skoncentrować się na przejściu na gospodarkę niskoemisyjną oraz kontynuować nasze wysiłki w zakresie cyfryzacji łańcucha dostaw – skomentowała Annick De Ridder, przewodnicząca Zarządu Portu w Antwerpii.

Fuzja podlega zatwierdzeniom przez organy regulacyjne.

AL, z mediów

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter