Porty, logistyka

Służby celne w porcie Warna w Bułgarii nad Morzem Czarnym przejęły ponad 400 kg wyprodukowanej w Iranie heroiny o szacowanej wartości 18 mln euro - poinformowały we wtorek Agencja Celna i Krajowe Służba do Walki z Przestępczością.

7 września ub.r. do portu w Warnie wpłynął z Dubaju kontenerowiec, na którego pokładzie w czterech kontenerach znajdowały się materiały budowlane pochodzące z Iranu, przeznaczone dla bułgarskiej firmy z miasta Tyrgowiszte. Po dokładnym sprawdzeniu zawartości kontenerów okazało się, że zawierają one m.in. ok. 401,4 kg heroiny.

Według Agencji Celnej towar nie był przeznaczony na bułgarski rynek; według ekspertów nie byłby on w stanie zapewnić zbytu na tak dużą ilość narkotyku, co oznacza, że skonfiskowana heroina była przemycana do Europy Zachodniej.

Wartość narkotyku oszacowano na około 36 mln lewów (18 mln euro), a czarnorynkowa wartość według ocen Agencji jest co najmniej trzykrotnie wyższa.

W sprawie zatrzymano właściciela firmy, dla którego przeznaczony był towar, oraz pracownika Agencji Celnej, który miał pomóc w przemyceniu narkotyku.

Ewgenia Manołowa

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter