Porty, logistyka

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście oferuje w dzierżawę tereny inwestycyjne w szczecińskim porcie. Może być tam prowadzona działalność usługowa, logistyczna, dystrybucyjna czy produkcyjna.

Tereny Zachodniopomorskiego Centrum Logistycznego położone są w centralnym punkcie szczecińskiego portu – poinformowały w poniedziałek służby prasowe Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Dzięki skomunikowaniu z systemem drogowym możliwe jest wygodne transportowanie ładunków pomiędzy Centrum a sąsiadującymi nabrzeżami. Bezpośrednie sąsiedztwo firm przeładunkowych oraz świadczących usługi okołoportowe pozwolą dzierżawcy ograniczyć koszty operacji logistycznych - wskazano.

Portowe tereny na wynajem leżą także blisko Wolnego Obszaru Celnego, linii kolejowej oraz wjazdu i wyjazdu z terenów portowych na drogę wylotową ze Szczecina. W pobliżu oferowanych nieruchomości znajdują się wszystkie media niezbędne do prowadzenia działalności, w tym infrastruktura teletechniczna.

Obszar Zachodniopomorskiego Centrum Logistycznego obejmuje kilka działek położonych w Szczecinie przy ul. Stanisława Hryniewieckiego oraz ul. Ks. Stanisława Kujota. Teren Centrum podzielony jest na dwie części - o powierzchni prawie sześciu hektarów ha oraz ponad trzech hektarów. Obie działki są gotowe do wydzierżawienia.

W granicach nieruchomości Zarząd proponuje przyszłym dzierżawcom zrealizowanie inwestycji polegającej między innymi na wybudowaniu obiektów budowlanych z ich przeznaczeniem na funkcje: usługową, logistyczną, dystrybucyjną, produkcyjną wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

Zaproszenie Zarządu skierowane jest do podmiotów zainteresowanych wydzierżawieniem terenów inwestycyjnych w porcie w Szczecinie, dla których ważnym elementem jest możliwość transportu towarów drogą morską. Termin nadsyłania zgłoszeń to 31 marca br.

autor: Kacper Reszczyński

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter