Porty, logistyka

W oficjalnym komunikacie Gaz-System odnotował pierwsze dostawy inwestorskie dla rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu. Odebrano pierwszą dostawę kluczowych urządzeń do nowych regazyfikatorów dla Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Na terminal dotarły wężownice, w których przepływający skroplony gaz ziemny zmienia stan skupienia w lotny.

Dostawę zorganizowano zgodnie z harmonogramem. Kolejne partie dostaw urządzeń, potrzebnych do rozbudowy Terminalu, przewidziane są w najbliższych tygodniach i będą obejmować dmuchawy, a następnie palniki, zbiorniki ciśnieniowe zbiorników ssawnych pomp HP.

Rozbudowa Terminalu LNG jest realizowana w podziale na 2 etapy.

Pierwszy polega na dobudowaniu dwóch nowych regazyfikatorów (do pięciu istniejących) i pomp kriogenicznych, co pozwoli na zwiększenie funkcjonalności i zdolności technicznych terminalu. Urządzenia kluczowe zostały zamówione w ramach dostaw inwestorskich w październiku i listopadzie 2019 roku. Termin zakończenia prac związanych z rozbudową przypada na koniec 2021 r.

Drugi etap obejmuje budowę trzeciego zbiornika (nieco większego od dwóch istniejących - o pojemności 180 tys. m³) oraz drugiego nabrzeża ze stanowiskiem statkowym do rozładunku, załadunku i bunkrowania LNG.

Rozpoczęcie fazy budowlanej drugiego etapu rozbudowy planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.
Prace powinny się zakończyć w grudniu 2023 roku.

rel (Gaz-System

0 bocznica
Miała jeszcze przecież powstać bocznica kolejowa z infrastrukturą przeładunkową do tankowania cystern LNG. Więc jak panie rel?
13 listopad 2020 : 18:02 Nizinny | Zgłoś
0 ragazyfikatory
Miały zostać dobudowane trzy nowe regazyfikatory (do pięciu istniejących).
14 listopad 2020 : 12:41 x | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter