Porty, logistyka

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wybrał ofertę konsorcjum NDI do realizacji inwestycji związanych z poprawą dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego.

Sopockie konsorcjum jest o krok od realizacji kolejnej hydrotechnicznej inwestycji – poinformował w czwartek przedstawiciel spółki NDI ds. kontaktu z mediami. NDI jako konsorcjant jest głównym wykonawcą m.in. kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

Inwestycja w szczecińskim porcie obejmuje przebudowy nabrzeży Czeskiego i Słowackiego, budowę nowych nabrzeży Norweskiego i Duńskiego, wykonanie pola odkładu urobku, umocnienia dna oraz roboty czerpalne.

Jak podała spółka, oferta konsorcjum spółek NDI była najkorzystniejsza pod względem zaoferowanej ceny (nieco ponad 343 mln zł brutto). Termin realizacji kontraktu to koniec września 2023 r.

Cieszymy się, że nasza oferta została najwyżej oceniona przez inwestora – powiedziała cytowana w informacji prezes NDI Małgorzata Winiarek-Gajewska. Jak dodała, mamy nadzieję, że ten wybór zostanie zwieńczony zawarciem kontraktu, który będzie dla nas kolejnym dużym projektem w branży hydrotechnicznej.

Obecnie firma realizuje kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną, a za nią jest budowa nabrzeża T2 dla głębokowodnego terminala kontenerowego DCT w gdańskim porcie – kontynuowała Winiarek-Gajewska.

Jako polska firma znad morza jesteśmy szczególnie zainteresowani rozwojem branży hydrotechnicznej i staramy się jak najlepiej przygotowywać do realizacji kolejnych zadań poprzez rozwój kadry, jak i zakup specjalistycznego sprzętu do pracy w wodzie – dodała.

autor: Kacper Reszczyński

0 Ndi w Katowicach
Ndi realizuje inwestycje przebudowy węzła w Katowicach. Prace realizuje paru robotników a cała budowa ślimaczy się.
31 lipiec 2020 : 14:56 Jan Nowak z kolna Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: