Porty, logistyka

Przeładunki paliw płynnych w gdyńskim porcie wykazują wyraźną tendencję wzrostową. W czerwcu 2020 r. przeładowane zostało 209,5 tys. ton, co w porównaniu do wyniku z tego samego okresu w 2019 r. - 127,1 tys. ton - jest wzrostem o 65%.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., w związku z obserwowanymi wzrostami przeładunków paliw płynnych na rynku transportu morskiego, już w 2017 roku podjął decyzję o wdrożeniu programu inwestycyjnego mającego na celu modernizację Stanowiska Przeładunku Paliw Płynnych w Porcie Gdynia (Stanowisko, SPPP). Rozbudowana została m.in. instalacja do przeładunku paliw, przeprowadzono pogłębienie oraz wymianę urządzeń cumowniczych i odbojowych w celu dostosowania stanowiska przeładunku paliw płynnych do obsługi większych statków. Do końca 2020 roku prognozowane jest również ukończenie modernizacji istniejącego, starszego nalewaka.

Nieustannie monitorujemy trendy rynkowe i dostosowujemy naszą infrastrukturę do bieżących i przyszłych potrzeb naszych klientów. Jakość i bezpieczeństwo przeładunków jest jednym z naszych priorytetów – mówi Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA.

Baza paliw w Dębogórzu, skomunikowana rurociągiem bezpośrednio z terminalem paliw płynnych w Porcie Gdynia, jest obecnie rozbudowywana o dwa nowe zbiorniki, o łącznej pojemności 64 tys. m3. Inwestycja ta będzie miała istotny wpływ na potencjał gdyńskiego portu w zakresie przeładunku produktów naftowych.

Dzięki powyższym inwestycjom – zarówno tym prowadzonym przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia, jak i PERN - Port Gdynia ma szansę stać się znaczącą lokalizacją na tym rynku w obrębie basenu Morza Bałtyckiego, a Baza Paliw w Dębogórzu umocni swoja pozycję największego, niezależnego morskiego hub’u paliwowego w tym regionie.

rel (Port Gdynia SA)

Fot.: Piotr B. Stareńczak

-5 Zarty
209 tys MT? Dwa tankowce AFRAMAX?? To jest sukces?? Rozbudowa zbiornikow o 64 k cub?? Nawet niepelny JEDEN tankowiec AFRAMAX??? Wow!! Normalnie drugia Arabia Saudyjska nam rosnie na pomorzu. Please.....
15 lipiec 2020 : 11:20 Dawidddd Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Żart to jest taki bez sensu komentarz
Po co się wypowiadasz skoro nie zrozumiałeś w czym rzecz
15 lipiec 2020 : 13:29 Polak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 uski prankster
A w czym rzecz? Jesteśmy superpotęgą dobrej zmiany?
A jakiś tam peda..ski Rotterdam miał 100 mln ton samego crudu rocznie, nie mówiąc o produktach, chemii czy innych olejach, i to 20 lat temu.
Czyli jakieś 100 razy więcej. No ale to g.je, rowerzyści i wegetarianie.
15 lipiec 2020 : 18:47 ciekawy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 ?
Wytlumacz, w czym rzecz?
16 lipiec 2020 : 09:51 Dawidddd Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1