Porty, logistyka

Wielkie inwestycje m.in. rozbudowa gazoportu w Świnoujściu, służą wzmocnieniu suwerenności i tworzeniu miejsc pracy - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Łobza. Jak podkreślił, prowadzi politykę gospodarczą ukierunkowaną na człowieka.

Duda mówił o znaczeniu inwestycji. "Na Pomorzu Zachodnim widać, jak zmniejszyło się bezrobocie, ile powstało inicjatyw gospodarczych, ile dróg zostało wyremontowanych z Funduszu Dróg Samorządowych" - powiedział.

Zdaniem prezydenta "wielkie inwestycje prowadzone dla rozwoju polskiej gospodarki na Pomorzu służą wzmocnieniu suwerenności i tworzą miejsca pracy". Wskazał m.in. na rozbudowę gazoportu w Świnoujściu i "rozbudowę nowej instalacji do przetwarzania propanu w zakładach chemicznych w Policach".

Te inwestycje pchają nas na przód. Gazoport w Świnoujściu wzmacnia naszą suwerenność i bezpieczeństwo energetyczne, a zakłady chemiczne Police to supernowoczesna instalacja pozwalająca eksportować produkty, nawozy do różnych krajów i będą wzmacniając naszą gospodarkę - mówił.

Duda zaznaczył, że "chce realizować taką politykę, żeby Polska się rozwijała w sposób odważny, zdecydowany, żebyśmy realizowali inwestycje lokalne".

Jak podkreślił "na Pomorzu jest odczuwane, ile linii kolejowych i połączeń jest odtwarzanych". "To jest polityka rewitalizacji tych terenów, które ucierpiały na skutek likwidacji PGR-ów. Tej straszliwej zbrodni, która została dokonana na tej ziemi, ilu ludzi zmarło przez to, ilu ludzi stracił sens życia, ilu ran nie udało się do dzisiaj zaleczyć" - ocenił Duda.

Żeby nic takiego nie mogło nastąpić, musi być polityka ukierunkowana na człowieka - na jego prawa i wolności - oświadczył.

autorka: Iwona Pałczyńska, Kacper Reszczyński

+2 tak pewnie
Dzień dobry ...zapomniał dodać ze daje też mnóstwo pinądzów kolegom niemcom... za obsługe ich holownikami (pod Polską banderą w tym wypadku czytaj biali murzyni) ...czysta hipokryzja co prawda ten ruch to akurat zawdzięczamy poprzedniej wladzy która sprzedała zlotą kurę w postaci uslug holowniczych w Portach ...choć pewnie Panstwo ze Szczecina nie mogą nażekać na odcinanie kuponów ... pozostaje życzyć milego dnia i może ktoś sie obudzi i wróci to do normalności.
02 lipiec 2020 : 11:05 Miet Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter