Porty, logistyka

W Petersburgu uruchomiono chłodnię potentata żeglugowego Maersk. Magazyn oferuje specjalistyczne rozwiązania wydłużające cykl życia szybko psujących się towarów.

Po niecałych dziesięciu miesiącach od rozpoczęcia budowy, w czerwcu 2019 r., chłodnia Maerska w Petersburgu jest gotowa do pracy, odpowiadając na potrzeby rosyjskiego rynku o dużym zapotrzebowaniu.

Licząca ponad 23 tys. metrów kwadratowych chłodnia powstała na terenie obiektu magazynowego PNK Park Sofiyskaya KAD. W oddzielnych komorach, o łącznej maksymalnej pojemności magazynowej niemal 50 tys. ton, można przechowywać produkty mrożone w temperaturze do -25°C, schłodzonych (+2/+8°C), jak również bananów, wymagających określonej temperatury +13°C.

Nowa chłodnia wykorzystuje chłodzenie CO2, co czyni ją największą komercyjną chłodnią w Rosji wykorzystującą tę nową technologię. Zastosowanie CO2 pozwala uzyskać bardzo niskie temperatury i jest bezpieczne dla ludzi i produktów, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii wykorzystywanej do chłodzenia.

Około 40 proc. nowego magazynu zajmuje wiodąca europejska firma Fyffes, a pozostała powierzchnia magazynowa będzie dostępna dla innych klientów z segmentu produktów świeżych i mrożonych.

Pierwszy kontener, który dotarł do nowego magazynu, przywiózł gruszki z Argentyny po 26-dniowej podróży i został rozładowany do komory chłodniczej działającej w temperaturze 0,5 Celsjusza. W sumie ponad 60 kontenerów chłodniczych Maerska z winogronami i jabłkami z RPA przetransportowano do zakładu w ramach kompleksowej obsługi z Argentyny.

Poniżej wizualizacja magazynu chłodniczego, zaprezentowana w czerwcu ubiegłego roku.

AL, rel (Maersk)

Komentarze   

0 Również chętnie budujemy chłodnie Ralco technic Sp zoo
Projektujemy i robimy montaże instalacji chłodniczych dla CD i innych obiektów. Zapraszam ralcotechnic.con
04 maj 2020 : 20:20 Piotr Kużelewski Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Tagi: