Porty, logistyka

Z okazji Mikołajek Centrum Nauki Experyment przygotowało dla odwiedzających wiele atrakcji, wśród nich znalazła się najnowsza aplikacja mobilna Portu Gdynia.

Na mapie umieszczone zostały obiekty do zwiedzania, takie jak: Skwer Kościuszki, Centrum Gospodarki Morskiej, Port Zewnętrzny, Publiczny Terminal Promowy, Zarząd Morskiego Portu Gdynia, Terminal Ro-Ro 7. BCT i GCT.

W momencie zbliżenia się do danego miejsca użytkownik może wysłuchać lub odczytać informacje o danym miejscu. Opisy miejsc zawierają ciekawostki historyczne, ale również inwestycje, które są lub będą realizowane w najbliższej przyszłości. Aplikacja, to kolejny po symulatorach PortMaster element społecznego oddziaływania portu na miasto.

- Branża morska jest bardzo chłonnym sektorem gospodarki, gdzie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników stale rośnie. Chcemy zachęcać dzieci i młodzież do poznawania branży morskiej i wybierania szkół i uczelni o profilu morskim. Aplikacja jest kolejnym krokiem po symulatorach, który wesprze proces szerzenia wiedzy o pracy w porcie” komentuje Adam Meller, prezes ZMPG SA. - Z tytułu działalności Portu Gdynia co roku do miejskiego budżetu trafia ponad 14 mln zł, a po wybudowaniu Portu Zewnętrznego kwota może wzrosnąć nawet do 23 mln zł. Rozwój portu, jako integralnej części miasta, przyczynia się do wzrost gospodarczego regionu, co stworzy nowe perspektywy zawodowe, a tym samym kolejne miejsca pracy w sektorze morskim - komentuje Maciej Bąk - wiceprezes ZMPG SA.

Symulatory PortMaster cieszą się dużą popularnością wśród odwiedzających. Do tej pory ponad 5613 osób miało okazję odegrać rolę dyspozytora portu, nadzorującego i kierującego ruchem na jego terenie. Wykonując określone zadania w przestrzeni portowej, zarówno na lądzie jak i na wodzie, zarządzając terminalami przeładunkowymi i ruchem statków, dowiedzieli się, jak kompleksowe i nowoczesne rozwiązania wiążą się z działaniem portu.

- 6 grudnia to dzień rozdawania prezentów - ZMPG przygotował dla Państwa aplikację mobilną oraz konkurs. Centrum Nauki Experyment dziś otworzył nową wystawę TO TAKIE PROSTE - 26 nowych wielkogabarytowych stanowisk. To nasz specjalny mikołajkowy prezent dla gości z trójmiasta i regionu - mówi Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

rel (Port Gdynia SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter