Porty, logistyka

Nielegalna fabryka i magazyn narkotyków działały na terenie województwa wielkopolskiego. Funkcjonariusze pomorskiej KAS i CBŚP z Gdańska rozbili grupę zajmującą się przemytem narkotyków na ogromną skalę po wielomiesięcznej obserwacji jej działań na terenie wielu województw.

Funkcjonariusze czekali jednak na odpowiedni moment, aby jak najskuteczniej uderzyć w przemytników. Ciężka praca KAS i CBŚP pozwoliła na jednoczesne przejęcie ogromnej ilości nielegalnego towaru w gdyńskiej bazie kontenerowej oraz zamknięcie fabryki kokainy i zlikwidowanie magazynu narkotykowego w województwie wielkopolskim.

Niemal dwie tony kokainy w gdyńskim porcie

Cierpliwość i ciężka praca osób uczestniczących w akcji pozwoliła na jednoczesne przejęcie ogromnej ilości nielegalnego towaru w gdyńskiej bazie kontenerowej oraz zamknięcie fabryki kokainy i zlikwidowanie magazynu narkotykowego w woj. wielkopolskim.

Przy ujawnieniu przez funkcjonariuszy KAS w gdyńskim porcie kluczową rolę odegrały m.in. mobilne urządzenia skanujące oraz przeprowadzenie fachowej analizy ryzyka. Funkcjonariuszom KAS z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni pomógł również pies służbowy, przeszkolony do wykrywania środków odurzających.
Rewizja dwóch kontenerów zawierających oficjalnie węglan wapnia (kredę), które przypłynęły do Polski z Kolumbii, potwierdziła przypuszczenia funkcjonariuszy.

Do akcji wkroczyli policjanci CBŚP. Dokładne badania wykazały, że w części worków z kredą (w 74 na 1600) znajduje się 1850 kg wysokiej jakości kokainy.

Likwidacja magazynu narkotyków w Wielkopolsce

Następnie mundurowi z pomorskiej KAS oraz CBŚP wkroczyli do kryjówki przestępców na terenie Wielkopolski, w której wytwarzano i rozprowadzano narkotyki na ogromną skalę, kompletnie zaskakując przemytników. Na miejscu zabezpieczono dużą ilość sprzętu do produkcji nielegalnych substancji. Przejęto również m.in. 10 kg czystej kokainy, która miała trafić do Niemiec i ok. 600 litrów zawiesiny zawierającej kokainę (w fazie produkcji). Zlikwidowano także magazyn przygotowany do przechowywania narkotyków.

Równocześnie w sprawę byli zaangażowani funkcjonariusze niemieckiej służby celnej i policji, którzy na terenie Niemiec zatrzymali jedną z osób biorących udział w tej samej grupie przestępczej i wykryli kolejne ilości narkotyków.

W wyniku akcji zatrzymano m.in. obywateli Kolumbii, Iranu i Niemiec.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Gdańsku. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że zatrzymani mężczyźni niebawem usłyszą zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemytu oraz produkcji narkotyków znacznej ilości. Tego typu przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 lat.

rel (Krajowa Administracja Skarbowa)

+8 No to z Sylwestra w tym roku nici
No to z Sylwestra w tym roku nici
05 grudzień 2019 : 20:31 TCAP Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 nici ?
Etam, etam, a dopalacze i aerozole. Te ostatnie są podobno"cool". Jak ktoś chce się bawić zawsze coś znajdzie. Byle przeżyć te "rozrywki".
05 grudzień 2019 : 20:57 maciek2 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Narko
Najlepsze ostatnie zdanie ...3 lata
05 grudzień 2019 : 21:04 Tomek Gold Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 3 lata ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????
Na bliskim wschodzie za taki numer to podlaczaja 360 V do jaj na kilka minut ,a w Polsce 3 lata,kuzwa jaja jakies !
06 grudzień 2019 : 05:18 Rick Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 .....
To policja będzie "mieć białe święta", I będą boski pudrowac do końca 2020 ;)
06 grudzień 2019 : 07:39 Maledictus Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Co to za kara
Tylko 3 lata? i to ma zniechęcić? Ciekawe ile razy się udało-za 3 lata na powietrzu a kasa gdzieś schowana poczeka.
06 grudzień 2019 : 14:44 Max Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter