Porty, logistyka

W dniach 27 i 28 listopada br. w Szczecinie odbywać się będzie trzecia edycja konferencji NaviRail.

Celem konferencji jest stworzenie dogodnych warunków dla wzrostu przeładunków, a co za tym idzie, rozwój portów w Szczecinie i Świnoujściu. Ich perspektywy wyznacza wiele czynników: sytuacja gospodarcza i decyzje rządu RP, polityka Unii Europejskiej i tempo realizacji korytarza transportowego na osi Północ-Południe Europy.

Organizator tegorocznej edycji NaviRail, Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa-Północ-Wschód, odwołuje się do idei Baltic Business Forum, które od 11 lat stowarzyszenie organizuje w Świnoujściu. Przesłaniem BBF jest bowiem wzmacnianie współpracy gospodarczej w Regionie ABC- Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne, zaś porty w Szczecinie i Świnoujściu tworzą jeden z wierzchołków tego trójkąta, zwanego też Trójmorzem.

W NaviRail wezmą udział praktycy i eksperci branży TSL- transport, spedycja, logistyka, przedstawiciele samorządów, administracji państwowej w tym Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

NaviRail odbywa się w dniach 27-28 listopada 2019 roku w Szczecinie, w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Patronatu dla NaviRail udzieliło Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Ministerstwo Infrastruktury, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Marszałkowie Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego, Miasto Szczecin i Miasto Świnoujście.

rel 

+3 Żeglugowiec
Porty nie są fabrykami produkcyjnymi ! PORTY TO POCHODNA POTRZEB TRANZYTU TOWARÓW, PRODUKCJI NA EKSPORT oraz IMPORTU. Porty to swoiste usługi zależne od klientów !
26 listopad 2019 : 15:16 Józef | Zgłoś
0 Stowarzyszenie Piechocińskiego?
A eksperci pod wodzą Zahorskiego? I ministerstwo to firmuje? Chyba kogoś pogięło...
27 listopad 2019 : 20:39 insajder | Zgłoś
-1 Mr. Zahorski , guru bloków granitowych
Ciekawe co na to Pan Zahorski ... Super-Expert, Omnibus, Geniusz Shippingu, Morski Wszystkowiedzący Doradca Totalsów i Główny Specjalista do spraw budowy statków, technologii spawania i szeroko pojętego okrętownictwa :)
27 listopad 2019 : 21:01 pijany sztauer | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter