Porty, logistyka

Trwają rozmowy w sprawie wyłonienia operatora, który zbuduje głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu. Nowy port ma powstać na wschód od terminalu gazu skroplonego.

- Trwa kompletowanie dokumentów - mówi prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin - Świnoujście Krzysztof Urbaś. - Jesteśmy w fazie kompletowania niezbędnej dokumentacji, która pozwoli Walnemu Zgromadzeniu Zarządu Morskich Portów Szczecin Świnoujście, czyli praktycznie Ministrowi Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, podjąć decyzję wyboru firmy czy instytucji, która zbuduje finansowanie, stworzy projekt, zbuduje, a następnie będzie operatorem.

Więcej >>>

Radio Szczecin

Komentarze   

-2 Do pana Marka Gróbarczyka
panie ministrze wielokrotnie na tym forum informował Pan ,że porty morskie przyniosły państwu ponad 40 mld złoty dochodu , który w budżecie państwa zajmuje pierwsza pozycję . W takiej sytuacji nie możecie państwo dopuścić do tego aby obce podmioty gospodarcze były operatorem tego terminalu ponieważ oddalibyście zyski jakie przynoszą takie morskie inwestycje obcym co było by nie dopuszczalne i przeczyło z waszym kierunkiem rozwoju jaki macie w stosunku do gospodarki morskiej .
Dlatego ten terminal musi być w pewnych polskich rękach .
13 wrzesień 2019 : 11:55 taka prawda Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-5 Terminal
Zbliżają się wybory więc pojawiają się nowe odcinki ciągnącej się 4 lata telenoweli według scenariusza ministra Gróbarczyka. Gdy okazało sìę że z projektowania i budowy promów dla PŹB nic nie wyszło, gdy na dodatek nie ma gdzie kupć gotowego projektu promu, gdy z odbudowy stoczni zostały tylko referaty, gdy poświęcony przez biskupa element stępki nie będący elementem stępki już rdzewieje na pochylni, scenarzysta podgrzewa atmosferę mówiąc o dużym zainteresowaniu budową terminala kontenerowego w Świnoujściu. Panie ministrze błagam podaj pan choć nazwę jednej zainteresowanej firmy nie zasłaniając się tajemnicą handlową. Gdy w Gdańsku miał powstać terminal to od początku media podawały info o zainteresowanych i dzięki temu wygrał najlepszy, Gdańsk ma DCT. Brak info oznacza, że to blef.
14 wrzesień 2019 : 06:55 Andy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 NIE dla kontenerów
Mieszkańcy nie chcę potu kontenerowego! Nie chcą zniszczenia plaży ani wycięcia lasu. Nie chcą ginąć w wypadkach komunikacyjnych, których przybędzie, bo ruch samochodów będzie zwielokrotniony. Już teraz miesięcznie jeździ po jedynej drodze ponad 1500 TIRów a będzie 9000 ! Fundują nam koszmar, w dodatku bez pytania, bez referendum, bez prawa głosu. SKANDAL
17 wrzesień 2019 : 07:35 Mieszkanka Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1