Porty, logistyka

W siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia, 30 lipca podpisana została kolejna w tym roku umowa na roboty budowlane – wartość zawartego kontraktu to ponad 5 mln złotych brutto. Wykonawcą jest znana gdyńska firma drogowa - MTM SA.

Inwestycja dotyczy budowy drogi technologicznej, łączącej ulicę Kontenerową i Logistyczną. Jest ona integralną częścią bardzo ambitnego przedsięwzięcia pn.: „Budowa infrastruktury intermodalnej na terenie Centrum Logistycznego Portu Gdynia”. Całe przedsięwzięcie szacowane jest na łączną kwotę 155 mln zł netto, a w jego wyniku powstanie nowoczesne Centrum Logistyczne, stworzone z myślą o inwestorach, odbiorcach usług portowych i innych podmiotach, działających na naszym terenie.

- Podpisanie umowy pozwoli lada chwila rozpocząć prace budowlane, zgodnie z planem zakładanym na początku roku – podkreśla Grzegorz Dyrmo, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA. - Budowa drogi technologicznej to, obok budowy magazynów, infrastruktury kolejowej, placów składowych i parkingów, jedna z wielu inwestycji, realizowanych w tej części Portu. Po jej zakończeniu spodziewamy się znacznego usprawnienia komunikacji w tym rejonie.

Poza drogą o długości około 360 m zrealizowane zostanie również nowe odwodnienie, przebudowa sieci sanitarnej oraz wodociągowej i oświetlenie całej ulicy. Inwestycja ta wzmocni zdolność konkurencyjną Portu Gdynia w zakresie usług około portowych, stymulując rozwój nie tylko Gdyni, ale również całego regionu.

Dzięki nowej drodze technologicznej usprawniony zostanie wewnętrzny transport na terenie zaplecza Portu Gdynia. Po obu stronach drogi przewidziano około 100 miejsc postojowych, dla samochodów osobowych. Zakres podpisanego kontraktu obejmuje również przebudowę, istniejącego w ciągu drogi technologicznej, przepustu na Potoku Chylońskim wraz z umocnieniem jego skarp i dna.

Gotowa droga ma zostać oddana do użytkowania w drugim kwartale 2020 roku.

rel (Port Gdynia SA)

+1 Rozwoj portu
Cieszy fakt rosnacych w portach inwestycji,moze redakcja PM ma wiedze odnosnie inwestycji wartej 300 milionow zlotych, dotycza portu srodladowego w Kozlu? MGM i ZS nie porusza tego w mediach. Temat przekopu I portu w Elblagu jest pieszczony- wiec jak to jest z tym portem Kozle?
03 sierpień 2019 : 14:14 Stary kolejarz | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0243 4.1057
EUR 4.2863 4.3729
CHF 4.4168 4.506
GBP 5.01 5.1112

Newsletter