Porty, logistyka

W nocy z soboty na niedzielę zamknięty będzie Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku. To nie jedyne utrudnienie na głównych trasach prowadzących do gdańskiego portu - trwają prace na moście wantowym - poinformował Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.  

Przebiegający w ciągu Trasy Słowackiego Tunel pod Martwą Wisłą będzie wyłączony z ruchu od godz. 22 w sobotę do 6 w niedzielę - w tym czasie odbywać się będą tam bowiem prace serwisowe - poinformował Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Zarząd zaproponował objazdy ulicami: Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie i Elbląska.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa GZDiZ Magdalena Kiljan, od 2 do 31 lipca prowadzone są natomiast prace drogowe na leżącym w ciągu gdańskiej Trasy Sucharskiego moście wantowym. Na czas remontu zmieniono tam organizację ruchu.

"Jezdnie mostu w obu kierunkach zostaną zwężone z dwóch do jednego pasa ruchu. W pierwszej kolejności wyłączone z ruchu zostaną pasy szybkiego ruchu (lewe pasy). Po zakończeniu pierwszego etapu prace prowadzone będą z wyłączeniem prawych pasów" - poinformowała Kiljan. "W obrębie robót będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Prosimy o ostrożność” - dodała.

Kiljan wyjaśniła, że na moście wantowym im. Jana Pawła II nad Martwą Wisłą przeprowadzana jest naprawa dylatacji; dotychczas eksploatowane urządzenie dylatacyjne po blisko dwudziestu latach użytkowania jest wysłużone i coraz częściej ulega awariom.

Rzeczniczka wskazała, że w związku z okresem wakacyjnym nie przewiduje się większych utrudnień w ruchu na Trasie Sucharskiego.

Trasy Sucharskiego i Słowackiego, w których ciągu przebiegają Tunel pod Martwą Wisłą i most wantowy nad Martwą Wisłą, łączą gdański port morski z portem lotniczym; są jednymi z głównych drogowych połączeń portu morskiego w Gdańsku z krajową i międzynarodową siecią drogową. Drogi te pozwoliły na wyprowadzenie ruchu samochodów ciężarowych z centrum Gdańska.

Marcin Szywała 

Komentarze   

0 pod martwa wisla
tunel przecieka??
21 lipiec 2019 : 12:39 Stary Kolejarz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 tunel
kazdy tunel ma przecieki
22 lipiec 2019 : 08:19 piotr 7179 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 tunel
to ten tunel co zabrali ze Świnoujścia
21 lipiec 2019 : 17:06 any Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 @tunel
Jak już to ten tunel co chcieli zabrać do Świnoujścia.
23 lipiec 2019 : 08:41 dnz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Korki korki korki.....
Super madre jest u nas planowanie remontow. W dzien za tunelem 3km korek, bo panowie remontuja dylatacje . Pojawiaja sie o 6, koncza o 14. Od 14 nikogo....
25 lipiec 2019 : 19:24 Maq Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: