Porty, logistyka

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło wiążącą umową długoterminową na dostawy gazu skroplonego LNG z firmą Port Arthur LNG, LLC, spółką zależną Sempra LNG & Midstream, LLC - poinformowała w środę spółka. Dodano, że umowa zakłada zakup przez PGNiG ok. 2 mln ton LNG rocznie przez 20 lat.

"Zarząd spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, w nawiązaniu do Raport Bieżącego Nr 34/2018 z dnia 26 czerwca 2018 r., informuje, że w dniu 19 grudnia 2018 r. zawarto wiążącą umową długoterminową na dostawy gazu skroplonego (LNG) z firmą Port Arthur LNG, LLC, spółką zależną Sempra LNG & Midstream, LLC" - podano.

Jak czytamy w komunikacie, umowa zakłada zakup przez PGNiG około 2 mln ton LNG (tj. około 2,7 mld m sześc. gazu ziemnego po regazyfikacji) rocznie przez 20 lat. Zaznaczono, że dostawy mogą być przedmiotem dalszego obrotu przez spółkę na międzynarodowych rynkach i realizowane będą w formule free-on-board, oznaczającej odbiór towaru przez kupującego w porcie załadunku.

Dodano, że dostawy od Port Arthur LNG, LLC będą realizowane z powstającej instalacji produkcyjnej Port Arthur w Jefferson County w Teksasie o planowanym terminem zakończenia budowy nie wcześniej niż w 2023 r.

wkr/ amac/

0 interes po polsku
Polska właśnie podpisała kolejny 20-letni (sic!) kontrakt na dostawę gazu "z jednego kierunku", czyli z USA, w ramach uniezależniania się od dostaw z innego, bliższego kierunku, czyli z Rosji. Podobno niedługo będziemy mieli tyle gazu, że konieczna stanie się jego odsprzedaż... ciekawe po jakich cenach? Polska postępuje, jak moja świętej pamięci babcia, która kupowała mąkę, "bo jest", a potem zalęgały się w niej robaki. W mące, oczywiście.

Niedawno nasz dzielny rząd ogłosił, że nasza energetyka oparta będzie na węglu, jak długo się da. Po cholerę więc nam tyle gazu, w dodatku, jak należy przypuszczać, po paskarskich cenach? Plus koszt skroplenia, transportu, powtórnej regazyfikacji i magazynowania, aż znajdzie się kupiec .
Piramidalne
20 grudzień 2018 : 12:25 Mądrala | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter