Porty, logistyka

Perłą w koronie brytyjskiej Marynarki Wojennej jest HMS Diamond, który 5 września br. przypłynął do Portu Gdynia.

Niszczyciel typu 45 obrony powietrznej HMS Diamond jest jednym z najnowocześniejszych rakietowych okrętów wojennych na świecie i uzbrojony jest w unikatowy system Viper, będący kombinacją systemu radarowego Sampson oraz rakietowego Aster. System Viper umożliwia śledzenia statków powietrznych i obiektów (drony) przez tysiące mil przestrzeni powietrznej. Jest trzecim niszczycielem typu 45 zbudowanym dla Royal Navy w 2010 roku. Okręt, o długości ponad 152 metrów i zanurzeniu ponad 7 metrów, może płynąć z szybkością prawie 60 kilometrów na godzinę.

HMS Diamond w 2016 roku włączono w skład morskiego komponentu wielonarodowych sił szybkiego reagowania JEF-M, na czele których stoi Wielka Brytania. Następnie we wrześniu 2017 roku rozpoczął dziewięciomiesięczną służbę w dozorze osłaniając terytoria zamorskie Wielkiej Brytanii na Karaibach i Bliskim Wschodzie.

Jednostka cumuje przy niedostępnym na co dzień nabrzeżu Stanów Zjednoczonych, w basenie nr V im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Spacer w tym miejscu mógłby być niebezpieczny z uwagi na trwające w okolicy przeładunki. Zostaną więc podstawione specjalne autobusy dowożące zainteresowanych pod sam okręt.

Zwiedzanie będzie możliwe w piątek, 7 września w godzinach 9.00-12.00. Autokar będzie dowoził chętnych do zwiedzania okrętu spod bramy nr 2 portu w okolicach ronda na ul. Indyjskiej.

rel (Port Gdynia SA), Gdynia.pl

Fot.: Tadeusz Urbaniak

0 Zabawka
Bardzo kosztowna zabawka dla dużych chłopców.
06 wrzesień 2018 : 10:32 Mojżesz | Zgłoś
0 Zabawka
Cytuję Mojżesz:
Bardzo kosztowna zabawka dla dużych chłopców.


Są dwie metody obrony przed napadem wroga . Pierwsza to masowe użycie swoich żołnierzy zakładając że zginie jakaś część i to duża lub ujrzycie wysokiej techniki wojskowej łącznie z samoprogramawalnymi robotami aby nie dopuścić do nadmiernych strat osobowych i obronić się lub w przypadku odwrotnym wygrać wojnę .
A technika kosztuje i dlatego na nią pozwalają sobie tylko państwa mające dostęp do gotówki lub desperaci tacy jak Rosja czy korea polnocna
09 wrzesień 2018 : 11:15 Filip z konopi | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter