Porty, logistyka

Prawo użytkowania wieczystego gruntu o łącznej powierzchni prawie 62 tys. metrów kwadratowych wraz z prawem własności położonych na nich budynków, budowli i innych urządzeń zakupił od Stoczni Remontowej Nauta S.A. Zarząd Morskiego Portu Gdynia (ZMPG).

O zawartej w ub. tygodniu transakcji ZMPG poinformował we wtorek na stronie internetowej firmy. Zakupiony od Stoczni Remontowej Nauta teren znajduje się przy ul. Waszyngtona 1 w Gdyni.

W komunikacie prasowym podkreślono, że zawarta umowa stanowi kolejny krok w realizacji strategii Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A., związany z "pozyskiwaniem nowych terenów dla rozwoju funkcji portowo-morskich".

"Port Gdynia od lat poszukuje nowych terenów rozwojowych i dosłownie każdy metr powierzchni uzyskanej dla portu to duży sukces. Obszar nabyty od Stoczni Remontowej Nauta jest dla spółki istotny ze względu na walory inwestycyjne" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes ZMPG Adam Meller.

Wiceprezes ZMPG i dyrektor ds. infrastruktury i zarządzania majątkiem Grzegorz Dyrmo wyjaśnił, że część zakupionego terenu zostanie przeznaczona pod zabudowę biurowo-usługową, a ponadto rozważane jest również przeznaczenie go jako lokalizację dla terminalu statków wycieczkowych.

W 2017 r. gdyński port przeładował rekordowe 21,2 mln ton ładunków, głównie drobnicy skonteneryzowanej i ładunków masowych (węgla, zboża i paliw).

Zysk netto Portu Gdynia w 2017 r. przekroczył 77 mln zł i w porównaniu z 2016 r. był wyższy o 28 proc.

autor: Robert Pietrzak

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2782 4.3646
EUR 4.5631 4.6553
CHF 4.4338 4.5234
GBP 5.3842 5.493

Newsletter