Porty, logistyka

W ubiegły czwartek, 7 czerwca br. w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia SA gościli z wizytą studyjną przedstawiciele branży TSL (transport – spedycja – logistyka) z Czech i Słowacji.

W panelu dyskusyjnym, którego moderatorem był prof. dr hab. Maciej Matczak z Akademii Morskiej w Gdyni uczestniczyli przedstawiciele gdyńskich terminali kontenerowych i promowych oraz masowych a także PKP Cargo. Obecna była również delegacja Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Goście z Czech i Słowacji zapoznali się m.in. z potencjałem i możliwościami przeładunkowymi Portu Gdynia oraz planami rozwoju poszczególnych portowych terminali. Prawie trzydziestoosobowa delegacja z Czech i Słowacji podczas wycieczki po gdyńskim porcie, mogła z pokładu holownika bezpośrednio zaznajomić się z wyglądem portowych terminali.

- Była to ważna wizyta i mam nadzieję, iż zaowocuje konkretnymi wspólnymi przedsięwzięciami i do Portu Gdynia coraz częściej będą trafiać ładunki z Czech i Słowacji – podkreśla Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA. – Port Gdynia rok za rokiem bije rekordy przeładunkowe - stale inwestujemy tworząc infrastrukturę portową, która spełnia wymogi naszych kontrahentów, dzięki czemu skutecznie kreujemy warunki dla rozwoju biznesu.

rel (Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter