Porty, logistyka

W dniu 30 maja gdyński port gościł Witolda Słowika - podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju wraz z delegacją. W wydarzeniu brał również udział prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.

Spotkanie stanowiło możliwość przekazania informacji w zakresie postępów w realizacji planu inwestycyjnego spółki uwzględniając zarówno obecnie realizowane, jak i przyszłe plany rozwojowe Portu Gdynia. - Gdyński Port jest w znakomitej kondycji i będzie dalej prężnie się rozwijał - mówi Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA. Warto podkreślić, że kluczowy projekt inwestycyjny spółki, tj. budowa Portu Zewnętrznego jest w zaawansowanej fazie sporządzania koncepcji. – Plany inwestycyjne, które czeka Port Gdynia są ambitne ale konsekwentnie będziemy dążyć do ich realizacji.

- Cieszy nas zainteresowanie i wsparcie ze strony Ministerstwa, ponieważ utwierdzają nas w przekonaniu, że podążamy we właściwym kierunku - mówi Grzegorz Dyrmo, wiceprezes Zarządu, dyrektor ds. infrastruktury i zarządzania majątkiem. - Budowa Portu Zewnętrznego przyczyni się do istotnego wzrostu przeładunków, a to w oczywisty sposób przełoży się na wyniki finansowe spółki oraz możliwość realizacji kolejnych inwestycji – dodaje Piotr Nowak, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. finansów i zarządzania finansami.

rel (Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter