Porty, logistyka

Wybudowanie terminalu promowego oraz nowa obrotnica i pogłębienie akwenów portowych to obecnie kluczowe elementy rozwoju gdyńskiego portu.

Są to inwestycje o wielkim znaczeniu dla całej polskiej gospodarki morskiej. Stanowią one jednak tylko część zamierzeń przewidzianych do realizacji zgodnie ze strategią rozwoju Portu Gdynia.  

- Myślimy o przyszłości i dalszym rozwoju potencjału Portu Gdynia - akcentuje Grzegorz Dyrmo, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA. – W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na budowę magazynu wysokiego składowania przy ul.  Logistycznej na terenie zachodniej części portu. Będzie to pierwszy z czterech planowanych do realizacji magazynów wysokiego składowania w tym rejonie Portu Gdynia.

Główna część inwestycji to teren ograniczonym ulicami: Kontenerową od strony północnej i zachodniej i Logistyczną od strony południowej. Po wschodniej stronie terenu powstanie również nowa ulica tzw. „Technologiczna” łącząca ul. Logistyczną z ul. Kontenerową oraz place składowe. Natomiast całkowita powierzchnia terenu objętego przebudową to około 30 000 m kw. Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to drugi kwartał  2020 roku.

rel (Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA)

Fot.: Tadeusz Urbaniak / Port Gdynia SA

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter