Porty, logistyka

Poprawę funkcjonowania polskich portów i przystani morskich, w tym świadczonych tam usług zakłada projekt ustawy o zmianie ustawy o portach i przystaniach morskich oraz niektórych innych ustaw.

Projekt Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w tej sprawie opublikowano we wtorek na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji.

W ocenie skutków regulacji można przeczytać m.in., że nowe regulacje wzięły się z konieczności dostosowania przepisów krajowych do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z 15 lutego 2017 r. ustanawiającego ramy w zakresie świadczenia usług portowych oraz wspólne zasady dot. przejrzystości finansowej portów.

Poprawa funkcjonowania polskich portów i przystani morskich, w tym świadczonych tam usług, ma wpłynąć na wzmocnienie ich pozycji na międzynarodowym rynku - podkreślają autorzy nowych rozwiązań.

Jak tłumaczą, chodzi przede wszystkim o basen Morza Bałtyckiego tak, aby porty i przystanie pełniły kluczową rolę węzłów logistycznych w globalnych łańcuchach dostaw zwłaszcza dla Europy Środkowo-Wschodniej.

autor: Kacper Reszczyński

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.946 4.0258
EUR 4.2735 4.3599
CHF 4.4826 4.5732
GBP 4.9916 5.0924

Newsletter