Porty, logistyka

W czwartek, 12 kwietnia gościem audycji Radia Gdańsk „Rozmowy kontrolowane” był prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, Łukasz Greinke. Tematem do dyskusji był pomysł rozbudowy terminalu kontenerowego DCT Gdańsk, który w ostatnich dniach wywołał olbrzymie poruszenie wśród mieszkańców obawiających się, że stracą jedno z ulubionych miejsc rekreacyjnych. 

- Nie mamy na ten moment żadnych skonkretyzowanych planów, co do tego terenu. Ja przypomnę tylko, że w tej chwili Rada Gminy podjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzania Studium, to Rada Gminy zaprosiła wszystkie zainteresowane podmioty do tego, aby zgłaszać swoje wnioski i to nie my jesteśmy gospodarzem tego postępowania. Jest nim organ wykonawczy, którym jest Prezydent. To Pan Prezydent uwzględnia lub nie uwzględnia wnioski, które zostały zgłoszone w ramach tej procedury. My jesteśmy tylko i wyłącznie inwestorem i działamy w jak najlepszym interesie portu tak, aby maksymalną ilość terenów, którymi zarządzamy przeznaczyć do skomercjalizowania – mówił na antenie Radia Gdańsk Łukasz Greinke. 

- My w chwili składania wniosku nie mieliśmy zielonego światła z Ministerstwa, aby ze swoimi inwestycjami wychodzić w głąb zatoki. Dla nas jest to jedyny sensowny sposób zagospodarowania terenu - nie kierunek Stogi, ponieważ jestem przeciwnikiem napierania dwóch mas – miejskich i portowych – na siebie. One powinny ze sobą współgrać. Przypomnę, że większość pracowników w porcie to właśnie mieszkańcy Stogów i należy im się komfort, dlatego w pierwszej kolejności realizujemy projekt Portu Centralnego – podkreślał.

Całej audycji można wysłuchać tutaj >>>

Czytaj także: Stogi: Port Gdańsk zajmie pół kilometra plaży? Kiedyś zdecydują o tym radni

Radio Gdańsk, AL

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter