Porty, logistyka

W ubiegłym tygodniu tj. 21 marca, Straż Pożarna Portu Gdynia prowadziła działania ratownicze na statku – masowcu typu Panamax – przy nabrzeżu Holenderskim. Uratowano dwóch pracowników przeładunkowych.

W akcji ratowniczej wzięło udział sześć zastępów straży pożarnej, tj. trzy zastępy Portowej Straży Pożarnej ZMPG SA oraz trzy Państwowej Straży Pożarnej, co stanowiło łącznie 16 ratowników oraz Pogotowie Ratunkowe i Policja. Działaniami kierował oficer dyżurny Portowej Straży Pożarnej ZMPG SA. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że na pokładzie statku znajduje się jedna osoba poszkodowana, ewakuowana przez współpracowników, a w ładowni - jeszcze jeden pracownik. Mężczyźni utracili przytomność w trakcie wykonywania prac związanych z rozładunkiem węgla.

Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie znajdującej się na pokładzie statku i równoległej ewakuacji osoby znajdującej się w ładowni, której również udzielono pomoc. Osoby poszkodowane przetransportowano na nabrzeże przy pomocy drabiny mechanicznej SCD-37 i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

- Zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa stanowi niezmiernie istotny element prowadzenia działalności portowej. Dokładamy wszelkich starań, aby pracownicy Straży Pożarnej Portu Gdynia byli jak najlepiej przygotowani do wykonywania dedykowanych im zadań, a co za tym idzie stanowili realną pomoc i wsparcie dla podmiotów dokonujących przeładunki w Porcie Gdynia w razie zaistnienia takiej potrzeby – komentuje Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA.

rel (Port Gdynia SA)

1 1 1 1