Porty, logistyka

Port w Wolinie (Zachodniopomorskie) zostanie powiększony - wynika z projektu rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ws. granicy portu morskiego w Wolinie.

Projekt zmieniający przebieg granic portu w Wolinie opublikowano w piątek na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji.

Rozporządzenie zastąpi aktualną granicę portu w Wolinie, którą określono rozporządzeniem ministra infrastruktury z 24 marca 2010 r. ws. ustalenia granicy portu od strony lądu.

W uzasadnieniu rozporządzenia można przeczytać, że przebieg granicy portu w Wolinie wymaga aktualizacji. Ponadto jego obecna granica nie odpowiada potrzebom rozwojowym portu oraz gminy.

Celem nowego rozporządzenia jest włączenie w granice portu gruntów obszaru pasa technicznego zajętych obecnie do prowadzenia działalności rybackiej, co doprowadzi do zgodności stanu faktycznego wykorzystania gruntów z obowiązującymi przepisami oraz dostosowanie granicy portu w Wolinie do potrzeb rozwojowych obszaru - podkreślają autorzy przepisów.

W wyniku zmiany granicy powierzchnia portu zostanie powiększona do około 19,2 hektarów. Obecnie port zajmuje około 18,2 hektarów.

W ocenie skutków regulacji można m.in. przeczytać, że dzięki powiększeniu portu mogą pojawić się w nim nowe przedsięwzięcia związane z działalnością portową, a na terenach włączonych w granice portu inwestycje. Efektem tego może być zwiększenie wpływów z podatków od przedsiębiorstw i osób fizycznych.

autor: Kacper Reszczyński

res/ dym/

0 port
Może jakaś mapka ?
03 marzec 2018 : 12:00 maciek2 | Zgłoś
0 Skończy się
I skończy się wolińskie trzymanie łódek po krzakach, w "prywatnych" porcikach i przystaniach. Teraz wszędzie tam będzie port i trzeba będzie płacić postojowe. Tyle, że baza, wybudowana za ciężką unijną kasę będzie pusta (dzisiaj rybak, żeby miał dopłaty, musi mieć miejsce w bazie, nawet jak łódkę trzyma w krzakach).
03 marzec 2018 : 21:38 ZKA | Zgłoś
0 Podatki, podatki..
A gdzie coś o miejscach pracy, które te przedsiębiorstwa mają potencjalnie utworzyć?
04 marzec 2018 : 20:55 ZS | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2529 4.3389
EUR 4.5575 4.6495
CHF 4.4327 4.5223
GBP 5.3466 5.4546

Newsletter