Porty, logistyka

Jak informuje w komunikacie Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA, powoli kończy się pierwszy etap prac na terenie budowy terminalu promowego. 

Jak czytamy w komunikacie, Port Gdynia chce być liderem usług promowych w regionie, a budowa nowego, publicznego terminalu promowego w Gdyni to inwestycja, która umożliwi rozwój Autostrady Morskiej Gdynia-Karlskrona. "Inwestycje prowadzone w Porcie Gdynia są dowodem determinacji w konsekwentnej realizacji przyjętej przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. Strategii rozwoju Portu".

Budowa nowego terminalu promowego rozpoczęła się w styczniu br. W ramach całej inwestycji przebudowana zostanie część Nabrzeża Polskiego oraz Nabrzeża Fińskiego i powstanie nowoczesny budynek pasażerski z pełną infrastrukturą socjalno-biurową, magazyn i place manewrowe z wyprowadzeniem do układu drogowego oraz dostępnością kolejową. Inwestycja ma zagwarantowane środki unijne. Szacunkowy koszt inwestycji brutto przekracza 200 mln zł.

Dotychczas, z placu budowy usunięto 3200 ton gruzu, co, jak opisuje w komunikacie ZMPG-a SA, bardzo dobrze obrazuje skalę prowadzonych prac.

rel (ZMPG-a SA), AL

Fot.: Paweł Brutel / Port Gdynia SA

1 1 1 1