Porty, logistyka

Terminal LNG w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) wznowił pracę po uszkodzeniu spowodowanym silnymi wiatrami wiejącymi w niedzielę - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy Gaz-Systemu Tomasz Pietrasieński.

Według rzecznika, sytuacja w terminalu LNG jest już opanowana. "W niedzielę wieczorem przywrócono regazyfikację skroplonego gazu ziemnego oraz wysyłkę surowca do Krajowego Systemu Przesyłowego" – podał.

"Na bieżąco monitorowane są wszystkie parametry operacyjne instalacji; nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców Świnoujścia oraz pracowników Terminalu LNG" – dodał. Pietrasieński.

W niedzielę nad ranem w terminalu LNG z powodu bardzo silnych wiatrów doszło do uszkodzenia suwnicy na dachu jednego ze zbiorników, która uszkodziła rurociąg służący do opomiarowania zbiornika. Jak podała wcześniej Gaz-System, doszło do niewielkiego uwolnienia się gazu odparowanego do atmosfery. Instalacja została zatrzymana awaryjnie.

autor: Kacper Reszczyński

edytor: Jacek Ensztein

res/

1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.5865 3.6589
EUR 4.2089 4.2939
CHF 4.4995 4.5905
GBP 4.8878 4.9866