Porty, logistyka

Tym razem głównym bohaterem w Alei Statków Pasażerskich przy Nabrzeżu Pomorskim został statek Wind Surf. Pięciomasztowy żaglowiec pasażerski po raz pierwszy zawinął do Gdyni, ale jak zapewniał kapitan Gerard Hogan, nie ostatni.

- Do tej pory zostało wmurowanych 25 tablic. Zaczęliśmy w 2001 roku, a pierwsze honory czyniła Birka Princess. Z wielką radością witamy wycieczkowce i ich pasażerów. Miło nam, że dla mieszkańców i turystów jest to atrakcja. Przypominam, że sezon wycieczkowców potrwa do 6 września - mówiła wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.  

Długi na 187 metrów Wind Surf może pomieścić, na siedmiu pokładach, 310 pasażerów i 190 członków załogi. Na żaglowcu znajduje się między innymi: centrum fitness, platforma do sportów wodnych, WindSpa, kasyno, basen i jacuzzi.

- Jesteśmy na Bałtyku już od 40 dni. Oprócz tego zawijamy na morze Śródziemne, wypływamy także na Karaiby. Szczególnie w zimie. Podróżujemy do Islandii, na Alaskę i na daleki wschód. To dla mnie niezwykła przyjemność, że przywiozłem tutaj pasażerów i członków załogi i cieszę się, że mogłem im pokazać fantastyczne miejsce jakim jest Gdynia. Jesteśmy tutaj po raz pierwszy, ale nie ostatni. Ponadto jesteśmy dumni, że Wind Surf ma tutaj swoją tablicę - podkreślał kapitan Wind Surf Gerard Hogan.  

Przypomnijmy, że tablice pamiątkowe w Alei mają już: Albatros, Birka Princess, Vistamar, Lili Marleen, Grand Princess, Discovery, Star Princess, Constellation, projekt Baltic Cruise, Navigator of the Seas, Hanseatic, Queen Victoria, AIDAluna, Emerald Princess, Grand Mistral, Vision of the Seas, AIDAblu, Mein Schiff 2, Costa Pacifica, Marina, AIDAbella, MSC Orchestra, Celebrity Eclipse, Mein Schiff 4, AIDAdiva, Mein Schiff 5.

Gdynia.pl, AL

Fot.: Gdynia.pl