Porty, logistyka

PKN Orlen, posiadający 10,7 proc. udziałów w spółce Pieridae Energy, która przygotowuje projekt budowy terminalu eksportowego LNG Goldboro na wschodzie Kanady, nie wyklucza potencjalnej współpracy z innymi partnerami w tym przedsięwzięciu - poinformowało PAP Biznes biuro prasowe spółki.

"Mimo że projekt uzyskał już najważniejsze pozwolenia regulacyjne nadal jest na bardzo wczesnym etapie realizacji. Decyzja inwestycyjna o budowie terminalu LNG ma zapaść w tym roku i uzależniona jest od uzyskania finansowania etapu przygotowawczego" - poinformowano PAP Biznes.

"PKN Orlen na bieżąco monitoruje postępy w realizacji projektu i nie wyklucza potencjalnej współpracy z innymi partnerami w tym przedsięwzięciu" - podaje biuro.

PKN Orlen posiada udziały w spółce Pieridae Energy, która przygotowuje projekt budowy terminalu eksportowego LNG o nazwie Goldboro. Zostały one zostały nabyte w ramach transakcji zakupu kanadyjskiej spółki Kicking Horse Energy w grudniu 2015 roku. Celem transakcji był zakup atrakcyjnych złóż produkcyjnych.

Jak informuje płocki koncern, Goldboro jest przedsięwzięciem zintegrowanym, obejmującym cały łańcuch wartości - od wydobycia gazu poprzez dostarczenie go do terminala, skraplanie i eksport.

Źródło: