Porty, logistyka

9 czerwca o godz. 12 odsłonięto w Alei Statków Pasażerskich tablicę upamiętniającą zawinięcie do Portu w Gdyni statku pasażerskiego Mein Schiff 4. Tablica wmurowana została na Nabrzeżu Pomorskim w towarzystwie innych tablic przypominających o spektakularnych wizytach niezwykłych wycieczkowców.

Statek Mein Schiff 4, czwarty statek z linii wycieczkowych TUI Cruises, gdyński port odwiedził po raz pierwszy. Został zbudowany w stoczni STX Finlandia w Turku w roku 2014, a w swój pierwszy rejs wypłynął w 2015 roku. Długość statku, który posiada aż 15 pokładów, to 295 m. Jednorazowo może na nim przebywać 2506 pasażerów oraz ok. 1000 członków załogi. Z wielu atrakcji znajdujących się na pokładach wymienić można: pełnowymiarowy basen, teren spa&sport o powierzchni około 1700 m², kasyno, restauracje, sklepy, teatr, wiele atrakcji dla najmłodszych oraz dyskotekę.

Uroczystość wmurowania tablicy uświetnił występ Orkiestry Pstrong oraz wystawa zdjęć statków, które zawinęły do Gdyni w latach 2001 - 2015 (od dnia inauguracji Alei Statków Pasażerskich - pierwszej uroczystości odsłonięcia tablicy).

Komentarze   

0 Na ten statek
systemy rurowe ze stali czarnej i stali nierdzewnych dostarczyła firma Zink Power ze Szczecina. Robili też rurociągi na Mein Schiff 3 i Queen Mary II
10 lipiec 2015 : 22:23 matrosik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: