Porty, logistyka

Zakończyła się budowa gazoportu w Świnoujściu - informują przedstawiciele spółki Polskie LNG, która odpowiada za inwestycję. Jak dodają, wszystkie urządzenia i instalacje są już zamontowane - trwają ich testy i odbiory techniczne.

Na razie nie wiadomo jak długo potrwają, ale rzecznik Polskiego LNG Maciej Mazur potwierdza - cała aparatura jest już gotowa. - Pod kątem budowlanym, Gazoport jest już praktycznie gotowy. Trwa sprawdzanie kolejnych instalacji.

Pierwszy gazowiec ma przypłynąć do terminalu jeszcze w tym roku. Według ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, stanie się to w październiku.

Inwestycja miała być gotowa jeszcze w ubiegłym roku, a kilka miesięcy temu premier Ewa Kopacz poinformowała, że prace zakończą się w lipcu. Poślizg to efekt między innymi sporu Polskiego LNG z głównym wykonawcą - firmą Saipem, która domagała się dodatkowych pieniędzy za ukończenie budowy w 2015 tym roku oraz anulowania kar umownych za opóźnienie.

W szybkie oddanie inwestycji do użytku wątpią zachodniopomorscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy jakiś czas temu alarmowali, że prace wykonywane są niechlujnie i Saipem będzie musiał poprawiać dużą część robót.

Komentarze   

-3 Statek wejdzie do portu w dzień wyborów
a wypłynie dzień po wyborach.
09 lipiec 2015 : 09:37 Gas Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Eksperci
Oczywiście posłowie PIS to stare wygi jeśli chodzi o budowanie gazportów i zgodnie ze swoim bogatym doświadczeniem (wybudowali podobno z 15 gzoportów) są w stanie określić, że gazoport jest wybudowany niechlujnie ...
17 lipiec 2015 : 18:17 qelo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś

Źródło: