Porty, logistyka

Na początku 2016 roku port w Antwerpii (Belgia) posiadać będzie własną stację bunkrowania i tankowania LNG.

W komunikacie prasowym władze portu podają, że już od 2016 roku, możliwe będzie tankowanie barek gazem ziemnym ze stacji należącej do portu.

Procedura budowy stacji jest obecnie w toku. W celu udzielenia pełnego instruktażu przyszłemu konstruktorowi, co do formalności związanych z budową, organ zarządzający portem rozpoczął krótki przegląd potencjalnych użytkowników. Głównym celem takiego działania jest uzyskanie odpowiedzi na pytania dotyczące tego, jacy klienci korzystać będą z udogodnień oraz, czy dany użytkownik/operator ma określone preferencje, co do stosowanych technologii. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi, władze portu udoskonalać będą specyfikację konstrukcji stacji.

W lipcu 2014 roku władze portu ogłosiły europejski przetarg na budowę stacji bunkrowania i tankowania LNG, przeznaczonej dla barek. Kandydaci mogą zgłaszać się do końca listopada. Kolejnym krokiem będzie przedstawienie warunków umowy wybranym przez zarząd portu zainteresowanym kontrahentom. Równolegle został ogłoszony kolejny przetarg, którego celem ma być wyłonienie firmy, która będzie miała zająć się obsługą urządzeń.

Port w Antwerpii podejmując decyzję o budowie własnej stacji bunkrowania i tankowania LNG, staje się pionierem w tej dziedzinie i przeciera szlaki innym portom w Europie. Projekt jest częściowo finansowany jest przez Komisję Europejską w ramach wdrażania projektu LNG Master Plan, związanego z promowaniem wykorzystywania LNG wśród barek europejskich.

Źródło: Promy24

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8818 3.9602
EUR 4.2118 4.2968
CHF 4.2631 4.3493
GBP 4.9342 5.0338

Newsletter