Porty, logistyka

Opóźnia się rozstrzygnięcie konkursu na głównego wykonawcę Mostu Brdowskiego na wyspę Gryfia w Szczecinie. Otwarcie kopert przesunięto o miesiąc.

Projekt mostu jest już gotowy. Firmy, które będą się starać o jego budowę, nie złożyły jeszcze swoich ofert. Wciąż pytają projektanta o kolejne szczegóły.

Wstępnie, przetarg na wykonawcę Mostu Brodowskiego na Gryfię miał zostać rozstrzygnięty 25. października, teraz termin przesunięto na 25. listopada. O zlecenie stara się m.in. Budimex i Skanska. Most ma mieć 200 metrów długości. Będzie miał konstrukcję kratownicy składającej się z trzech przęseł. Jego budowa ma trwać od 10 do 14 miesięcy. Koszt to około 40 milionów złotych. Większość pieniędzy na ten cel dała Unia Europejska.

Budowę mostu w tym miejscu planowano jeszcze w latach 60. Przez wiele dziesięcioleci Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia musiała ponosić koszty utrzymania przeprawy. Jeżeli 25 listopada zostaną otwarte koperty, to trzeba będzie poczekać jeszcze 10 dni - to termin na odwołania. Dopiero potem specjalna spółka powołana do tej inwestycji pod nazwą Mars Most Brdowski podpisze umowę z wykonawcą.

Na razie na wsypę Gryfia prowadzi tymczasowy most pontonowy. W ubiegłym tygodniu ruszyła tam budowa fabryki fundamentów do morskich elektrowni wiatrowych - ta ma być gotowa za półtora roku.

Grzegorz Gibas

+33 " KONKURS " ZA NASZA KASE
PIENIADZE NA MOST 40 MILIONOW DAJEMY MY PODATNICY A NIE
UNIA EUROPEJSKA . CIEKAW JESTEM JAK POLITYCY PO ROZSTRZYGNA " KONKURS " . PODOBA MI SIE TA NAZWA " KONKURS ".
04 listopad 2013 : 08:37 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+31 Koperty
Jak to nie otworzyli kopert? Jest przetarg, są koperty. Może za mało w nich było?
04 listopad 2013 : 09:05 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+24 oj te terminy
Ciekawe jakie argumenty i haki prawne mają w zanadrzu marsjanie , jak już załatwili :
Dotację Marszałka 90 mln na rozruch firmy kso
Kupno za psie pieniądze terenów Gryfii , należących do Marsa, który powinien dbać o swoją własność.
Ratowanie bankruta gryfii aktywami MSR , też należąca do Marsa , i robiąca w tym interesie za dojną krowę.
Przekształcenie terenów w SSE , gdzie dochód państwa jest zminimalizowany.
Budowę mostu z dotacją UE dla spółki prywatno-publicznej, i żeby było ciekawiej oddanie go , po wybudowaniu miastu Sz-n do budżetu , jakby miasto nie miało co robić z pieniędzmi podatników.
Zmuszenie PGE do przebudowy linii 230 kV , to jedno może dobre, w tym cyrku.
No i naciski na Eneę w tym samym celu , tylko z linią nowa.
Dlaczegóż w tym konkursie nie występuje superstocznia Msr-gryfia znana z moczenia terminów i zaniżania wycen? Lub inna firma z tandemu marsjan.
Czyżby w tym konkursie są ciekawe pułapki?
No i najważniejsze BCO i Mars ma najlepszy PR. Za jakie pieniądze?
04 listopad 2013 : 12:33 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+21 ORDNUNG MUSS SEIN !!!
Czy ktoś policzył koszty holowania jednostek dookoła wyspy ? Jak będzie wygladał transport pracowników i sprzętu na dok numer 5 ? Wspomniany powyżej most, czy może tunel pod wyspą albo kolej linowa, holownikami, katapultą, paralotnią, promem ? Nie wyobrażam sobie jak podczas budowy, gdzie nieupoważnionym wstęp wzbroniony pracownicy bedą mieli swobodny dostęp. Myślę, że na dok numer 5 padł już wyrok SPRZEDAZ czyli likwidacja całej firmy. A co do spółki "Bfinger und POlnishe Mafia GMBH"(BPO) to trzeba koniecznie zawiadomić organy Uni Europejskiej o nielegalnej, bezpośredniej pomocy publicznej !!! ORDNUNG MUSS SEIN !!! JAK STOSUJEMY ZAKAZY POMOCY PUBLICZNEJ TO DO KAŻDEGO !!!! SOLIDARNIE ! Jak ważyły się losy SSN i Stoczni Gdynia, które były na końcu procesu technologicznego i dawały w sumie 100 tys. miejsc pracy to POlski rząd, no niestety nie potrafił załatwić mimo wielkich chęci, kwalifikacji i dyplomacji, pomimo że wszystkie inne rządy uratowały swoje stocznie. A jednak dla swoich kolesi z BPO I INNYCH TEGO TYPU okazuję się, że można załatwić zezwolenie na pomoc publiczną bez żadnego problemu, którzy co tu ukrywać będą produkować prymitywne długie rury, które będą wrzucane do wody, aż się za dwa lata ktoś nie wqrwi i nie zakaże tej głupoty i zaśmiecania dna morskiego. MIASTO MUSI KONIECZNIE ZRZEC SIĘ PRZEJĘCIA MOSTU OD BANDZIORÓW Z BPO. WTEDY DOTACJĘ JAKO POMOC PUBLICZNĄ BĘDĄ MUSIELI ZWRÓCIĆ I PRZEKRĘT SIĘ SYPNIE. A TAK NIE BO MIASTO MA MOST, ONI KORZYSTAJĄ A MIASTO UTRZYMUJE Z PIENIĘDZY PODATNIKÓW, A STOCZNIA I TAK ODCIĘTA JEST TERENEM OD DOKU NR.5, A JESZCZE BĘDĄ KASOWAĆ ZA PRZEJAZD PRZEZ ICH TERENY ! Cała ta mafia pójdzie po wyborach do pudła tylko że zostanie po nich marsjański krajobraz. Nie trzeba będzie już wysyłać sputników i voyagerów !
05 listopad 2013 : 00:13 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+23 ORDNUNG MUSS SEIN !!! c.d.
Niestety istnienia życia już się tam nie stwierdzi ! Czy mamy fundować obcemu kapitałowi firmy z własnej kasy, zatrudniać się u nich na śmieciówce za 1500 PLN, dawać im zezwolenia na niepłacenie podatków, i 70 % dochodów z zysku, choć nie zainwestowaliani jednego własnego eurocenta ? Gdzie jest na świecie jeszcze tak głupi i chory rząd ? Co robią ZZ ? Czemu nie idą z tym do jakiejś gazety ? Tylko szemrają tam po gabinetach u marsjan jak się nakraść za mordę w kubeł i ustawić w nowej firmie po rychłym upadku MSR i upodleniu własnego robola na którego garbie dorobili sie melonów w 99 % nieuczciwie. Niech sie wykarzą po której stronie stoją !
05 listopad 2013 : 00:19 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+27 Do widza
Bilfinger und POlnishe-Crist Mafia GMBH jest nietykalna. To III RP zwana
PRL bis ponieważ to byli PZPR-owcy robią największe przekręty.
Wszystko się sypie.
05 listopad 2013 : 08:50 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+14 do widza
A czy oglądałeś wizualizację bilfingera? Ja tak i nie widziałem tam śladu po doku 5.
Bo tak prawdę mówiąc co obchodzi bpcmafia gmbh jakiś dok, ta niby umowa Hnata jest tyle warta co rolka papieru.
A ponieważ każdy ma jakiś czuły punkt, to wystarczy go znaleźć i użyć.
Podpowiem że jest b blisko i jest to bardzo miekkie podbrzusze BCO.
05 listopad 2013 : 12:28 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-23 RADA
Za wiele tu emocji. Jak nie potraficie robić kasy to wasz problem. Nie przeszkadzajcie innym.
06 listopad 2013 : 08:35 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+27 Biznesmeni
Cytuję Warsz:
Za wiele tu emocji. Jak nie potraficie robić kasy to wasz problem. Nie przeszkadzajcie innym.

W USA lub Niemczech trafilibyście do więzienia a w Polsce jesteście szanowanymi biznesmenami. Co kraj to inny obyczaj.
06 listopad 2013 : 09:18 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter