Porty, logistyka

Co roku o 10 procent wzrastają przewozy towarów na linii Świnoujście-Skandynawia - szacują przewoźnicy.

W ciągu ostatnich lat nie udało się natomiast zwiększyć ruchu pasażerskiego na tych liniach. Promy Unity Line przewożą stałą liczbę pasażerów - około 350 tysięcy osób rocznie. Na dwóch liniach ze Świnoujścia - do Trelleborga i Ystad w Szwecji kursuje dziewięć promów należących do Unity Line i PŻB. - Dzięki wprowadzeniu nowych promów, cały czas zwiększa się ruch na połączeniach ze Świnoujścia do Szwecji - mówi Jarosław Kotarski, prezes Unity Line. - Rozwój floty pływającej w barwach Unity Line z trzech jednostek w 1995 roku do siedmiu jednostek obecnie spowodował napływ ładunków. - Ze Skandynawii do Polski na promach przywożony jest papier i ryby - mówi starszy oficer z promu Polonia Krzysztof Kasprzak. - Promy przewożą też nietypowe ładunki, bo widziałem zwierzęta dla ogrodów zoologicznych. Z Polski do Skandynawii eksportowane są materiały budowlane i warzywa.

0 Jak to sie ma
do zafundowania konkurencji ze strony zarządu terminalu promowego poprzez wprowadzenie do Świnoujscia niemieckich promów ,które bedą płacić mniejsze opłat .
Pytanie kto to był taki mądry ,który do tego dopuscił ,jakoś Niemcy nie wpuszczają Polskich promów na ich linie .Ciekawe ile ci cwaniacy z PO za to wzieli w łape .
29 kwiecień 2013 : 08:13 Guest | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter